Nd Mamayı Çok Yiyor

ciremcakir

Kedim eskiden golosi mama yiyordu şimdi kısırlaştırılmış tavuklu narlı nd mamaya geçtik ama çok fazla yiyor galiba nd mamayı çok sevdi. Böyle bir sorun yaşayan var mı?

20 CEVAP

Sselin1

Evet. Az degilmis kilosu. Sıkıntıdan da yiyebilir benim kedim bazen oyle yapiyor hatta kusmustu 1 defa bu yuzden. Yemek icin miyavladiginda oltayla veya sevdigi bir oyuncakla biraz yorana kadar oynatmayi deneyin. aslnda her miyavlama yemek icin de olmuyor ilgi ve oyun isteyince de miyavlayip duruyolar yemek verince ona da hayir demiyorlar tabi. Oynatirken veya karni ac olmadigi halde yemek isterse sus payi olrak bir kac tane ödül mamasi verebilirsiniz :)

Sselin1

2 tane kedim var düzenli vermek pek mumkun olmuyor disi kedim az ama sık yedigi icin tabaklari hep dolu sabah aksam tazeliyorum ama ölcülü vermiyorum kilo problemi yok ikisininde

pinarcaya

Olcuyle vermenizi tavsiye ederim. Kilo verdirmesi cok zor oluyor.

ciremcakir

Öyle yapıyorum

Cuneytelgok

Bizde öncesinde purina kullanıyorduk neredeyse yemiyordu şimdi ND kullanıyoruz aşırı fazla yiyor.Yedikten 2 saat sonra tekrar yemek istiyor.

ciremcakir

Evet aynı benim kedimde öyle. Neden böyle fazla yiyorlar tok tutmuyor mu acaba?

Sselin1

Golosiden sonra tadini cok sevmis olabilir benim kedimde brit care mamadan n&d gecince deli gibi yemisti bir ay sonra falan mamaya alisinca normale döndü. :)

Cuneytelgok

N&D aşırı doyurucu bir mama diğer mamalar biraz acur cubur kalıyor. Tahıl oranı az olduğu için sanırım daha çok seviyorlar.

Iremodi

Benimki de ilk golosi kitten yedi sonra kısırlaştırdık şuan düşük tahıllı narlı tavuklu kısır yiyor çok seviyor bizimki ve tok tutuyor

ciremcakir

Büyük ihtimal tok tutuyordur ama çok fazla yemek istediği için şüpheye düştüm

ciremcakir

Kedim hala çok yiyor nd mamayı ne yapmalıyım bu durumla daha önce karşılaşan var mı?

Cyborg

Benimki de bıraksam çatlayana kadar yer ancak ölçülü verdiğim için sorun yok. Hem kısırlaştırmışsınız kedinizi, kilo problemi olmaması için siz de ölçülü verebilirsiniz.

ciremcakir

Ölçülü veriyorum ama mama kabının başında ve mamasının olduğu odanın kapısında bağırıp duruyor mama doyurmuyor mu diye düşünüyorum ama nd doyurmazsa başka hangi mama doyurur ki?

Sselin1

Kediniz hareketli bir kediyse yedigini yakiyor olabilir. Kilosu normalse cok yemesi bir sorun yaratmaz her kedinin metabolizmasi farkli sonucta. Kediniz kac kilo ?

Fatiko

Nd mama lezzetli bir mama kalitelide kediler severler nd yi siz ölçülü verin