Kedinin Gözü Çok Kötü

Aebrup

Merhaba ben bu kediciği camdan disari bakarken şans eseri görüp yanina gittim ordaki insanlar bayadir boyle oldugunu soylediler cidden ne denebilir ki sadece izlemişler bu hale gelirken bebecik neyse ben alip evime getirdim ve 2 veterjnere danistim napabilirim diye teramisin sur dediler, çayli pamukla sildim teramisin surdum ama o kadar ile gecicek gibi degil tanidgimiz bi tekniker Brunac ,Lubtane ve tobreset damlalarini kullanmami soyledi ama nasil kullanacagimi da bilmiyorum daha once boyle bi kedi ile ilgilenen birisi yardimci olabilir mi... cidden bu veteriner hekimler bir gün bana cinnet gecirticek :(

16 CEVAP

Aebrup

Evet cok haklisiniz. Kocaeli/ Golcuk te yasiyorum ve bir kac veterinere mesaj attim resimlerini getiriyim mi diye sordum cunku yakinimda degil hicbiri ulastirmam da sikinti ama hicbiri ilgilenmedi bile bende fotograflarini videosunu baska sehirdeki arkadasim araciligi ile veterinere gosterttim tanidik onun dedigi ilaclari kullaniyorum duzenli olarak suanlik durumu iyiye gidiyor parmagimi hareket ettirince falanda tepkisi var

lwb

Veteriner hekimlere danışsanız daha iyi olur teknikerden ziyade.
Ben de bu duruma yakın bir kediyi götürmüştüm iki damla birden kullandım ve klinikte artı olarak temizlediler,gözü kaybetmiş mi diye de baktılar.
Ağır geçiriyor zaten hemen iyileşmesini beklemeyin, hekimin dediklerini yapın sadece.
Benim damlalardan ismini hatırladığım tek genta.
İki fotoğrafın arasında ne kadar zaman farkı var bilmiyorum ama ikinci fotoğrafta birinciye göre daha iyi zaten

Anonymus552223

Gentavet damla en etkilisi, ama damladan da baska seyler kuaalnilabiliyor boyle ilerleyen zamanlarda, bizim bi tane damlayla cozulmeyen kedi vardi, igne falan vurmus veteriner, ne ignesi bilmiyom tabi, iyi bir veteriner bulmak lazim ama genta kullanmayla baslayin. Gozune gunde 2 3 kere 1 2 damla damlatiyorsunuz lullanimi zor degil

Sselin1

Gecmis olsun. Iki foto arasinda fark var evet Genta goz damlasi ile terramycin merhem kullanmaya devam edin zamanla düzelme fark edilir zaten kac gündür kullaniyorsunuz ?

Fatiko

Gözü kör olmadan bir vete götürün hangi semttesiniz öneri de bulunabilirim ve maddiyat sorun mu

Suedaparlak

Kesinlikle veteriner tedavisiyle verilecek ve yapılacak antibiyotiklerle desteklenmesi gerekir. Benim kedimin gözü de kapanmıştı. Ama bundan çok çok daha iyi durumdaydı. Yine de veteriner desteği çok gerekti. Günden güne de konrol isteyecektir. Antibiyotiklerini de sürekli sürmeniz gerekecektir. Bu yüzden kediyi bir süre göz önünde bulundurun bi yere falan koyabilirseniz koyun. İnşallah iyileşir. Ama büyük ihtimalle gözü kör olmuştur. Çok ilerlemiş bir hastalık

Suedaparlak

Veterinere danışmanın direkt kliniğe gidin ve daha özenli veterinerlere gidin lütfen bazıları baştan savıyor

Suedaparlak

Antibiyotik Aşı falan gerekiyor Kortizon falan.

Berra2000

Bu kolay bir süreç olmayacak veterinere danışmak yetmez gidip tedavi başlatmanız gerekir yoksa gözleri kör olur

Berra2000

Tekrar baktım fotolara bir gözü gitmiş muhtemlen o bir daha açılmaz diğer gözü kurtarmak gerek eğer siz bakamayacaksanız muhakkak bir barınağa götürün diğer gözünüde kaybetmeden

ecetumoz

merhaba, kedinin durumu nasıl. görünümü çok benzeyen bir kedinin tedavisiyle ilgileniyorum. bilgi almak istiyorum

emellkya

Gözleri kapanan yavru bir sokak kedisine baktım Moxai göz damlası ve terramycin kremi her gün sabah akşam uygulamayı deneyin. Uygulama öncesi gözlerini siyah çaylı pamuk ile temizleyin nazikçe. Ben bu şekilde yaparak çok iyi sonuç aldım bu ilaçları eczaneden temin edebilirsiniz. Ve tüm bunları veterinerim önerisiyle yaptım götürmüştüm, bence sokak hayvanına ücretsiz hizmet veren bir yer araştırın imkanınız yoksa. Ama mutlaka götürün bebeğin gözleri baya ilerlemiş gibi. Çayla temizleme uygulamasını gün içerisinde yapabildiğiniz kadar yapın. Umarım iyileşir.

Lütfen veterinere acilen gidin ve şuan kediyi himayenize eve alın. İlk olarak çayın demi ile ılık iken silip gözleri iyice temizleyin. O çapaklar iltihap güzelce silinince çıkar korkmayın bastırın. Sonra teramiycn ( adını doğru bilmiyorum) günde iki kez sürün hemen gözler açılır. Sonrası veterinerin tavsiyesi. Veterinere gidene kadar bunu yapın. Ne olur.... yoksa gözleri kaybedebilir kör kalanilir :(

keroyum53

Bir an önce veterinere götürmelisiniz durum ciddi muhtemelen içten patlamış eğer öyleyse gözü kaybetmiş demektir ve bir an önce ameliyatla alınması gerekir yoksa bakteri vücuda yayılarak can kaybına sebep olur .
Belediye veterinerleri ücretsiz tedavi etmek zorundalar eğer maddi imkanınız yoksa belediyeye getirin

cansuuranus

Kesınlıkle goz konusunda uzman bı hekımle gorusmelısınız . Kedıde vıral bı hastalıkda olabılır calısıvırus gbı . İstanbulda bı hekım var prof hoca . Istersenız ozelden ısmını verebılırm . Sosyal medyadan ulasabılırsınız sıze yol gosterebılır. Ama bı kan tahlılıde gerekeblr yavrucaga . Lutfen ertelemeyın alah korusun gozu kaybedebılırsınız .