Muhabbet Kuşu Lütfen Bakın

musade

Dün muhabbet 1 çift muhabbet kuşu sahiplendim altında 2 yumurtası artı 1 de tüylenmiş yavrusu var (Resimde Mevcut)
1-) Yuvalık küçük ve gidip bir tane folluklu geniş yuva almak istiyorum yuvayı değiştirsem sıkıntı olurmu ?
2-) Yavruyu yuvalıktan almalımıyım yoksa kaslın mı ?
3-) Şuan yuvalığın içinde Mısır Kozanı var eğer yeni yuva alırsam içine mısır kozanımı koyayım yoksa kara çam talaşımı ?
Teşşekürler

4 CEVAP

BalliBadem

Bence yavrular ve yumurta varken yapmayın risk ben talaş kullanırdım

NZI

Talaş kullanın ve yumurtası barsa değiştirmeyin her hangi bir şey. Yavrular büyüsün öyle değiştirirseniz değiştirirsiniz.

HilalAres

Talaş kullanmayın mısır koçanı iyidir. Yavrular çıkana kadar ve yuvallktan çıkana kadar tüylenene kadar dokunmayın arada bir kontrol edin. Bu dönemde en çok karşılaşacak sıkıntı annenin yavrusunun tüylerini yolmasdr bunun için kalamar taşı gibi ek sıvı ve katı vitaminler almanız gerekir. Birde yavruların beslenip beslenmediğini takip edin yemek yemiş kuşun karnı şiş olur eğer göz deneyimlerinizde anne yavrusuna yemek yedirmiyorsa sizin beslemeniz gerekecek.

Pamukemel

Talaş kullanın