Muhabbet Kuşum Yumurtasını Kırıyor

mhakankaya

Arkadaşlar bir çift muhabbet kuşu aldım içinde 3 tane yumurtası vardı.
Yuvalık haddinden fazla küçüktü bende dayanamadım büyük folluklu yuvalığı taktım ve yumurtalarını ona taşıdım 3-4 saat sonra yumurtasının tekini yuvadan atmıştır geri aldım içine koydum ve 1 saat sonra yumurtayı kırmış. Sabah 1 diğer yumurtayı daha attıp kırmış. Diğer yumurtada aynı şey yaşanmış. Şuan ise yuvasını hazılıyor gibi yuvalıktaki talaşları falan döküyor.
Ne yapmam lazım ?

2 CEVAP

Faytekin

Yumurtaların yeri değişince yapabiliyorlar böyle şeyler,şuanda yeni yuvaya alışmaya çalışıyordur,bir dahaki yumurtalarda böyle birsey yapmaz %99

NZI

Ben tam emin olmasam da belki daha yuvasının istediği gibi bir şekilde olmadığı için atmaya çalışmıştır.