Barınak Kısırlaştırma Operasyonu

Deniz579

Arkadaşlar bugün veterinere köpeğimin tırnağı için gittiğimde kökten kesilmesinin gerektiğini ve canının yanacağını söyledi. Ben de canı acımasın diyerek anestezi ihtimalini sordum. Veteriner de bana eğer kalbinde delik vs varsa ölebileceğini söyledi. Sorum şu barınağa alınan canlılanın hepsi kısırlaştırılıyor. Barınakta çalışan veterinerler o canın yüzde yüz sağlıklı olduğundan nasıl emin olup ameliyata alıyorlar? Yoksa baştan savma iğneyi vurup kurtulan kuruluyor kurtulamayan masada mı kalıyor?

3 CEVAP

Anonymus552223

Ozel veterinere yaptirdiklarimizda da bakmadilar ki kalbine falan. Cok sukur birsey olmadi. Kisirlastirmalari iyi birsey sokaklarda cok hayvan olup zehirlemelerinden iyidir

Deniz579

Köpeğin ölmesi mi türemesinden iyidir anlayamadım ben bu köpeği zaten barınaktan kısır bir şekilde sahiplendim yani özel veterinerde prosedür nasıl bilmiyorum ama bana çok gaddarca geldi bu durum

Anonymus552223

Sokaklar da aşiri fazla kopek olmasindansa belediyenin kisirlastirma yapmasi iyi evet. Kalp delikligi sokak kopeklerinde cok gorulecegini sanmiyorum cunku, sandiginiz 100 de bir bile degildir. Kopekler fazlalasinca neler oldugunu iyi biliyoruz. Ama siz kendi kopeginiz icin ozel klinikte gerekli testleri yaptirdiktan sonra ameliyat ettirebilirsiniz