Kedim Yeni Gelen Kediyi Kabullenmiyor

ZehraBulutt

Anket

Biraz daha sabretmelisin sonunda alışacaktır.
(77 oy)
Alışacağını sanmıyorum, yavruya yeni bir yuva bulmalısın.
(13 oy)
Toplam (90 oy)

1,5 yaşındaki kısırlaştırılmış tekir erkek kedimin yanına, 2 aylık erkek yavru getirdik. Tavsiye edildiği şekilde yavaş yavaş önce kokularla alıştırdık. Yavru neredeyse bir aydır bizde ve hala ayrı odalarda kalıyorlar, büyük kedim yavruyla biraraya gelir gelmez ısırmaya başlıyor ve küçüğü bağırtıyor, elinden zor kurtarıyorum yavruyu. Normalde de biraz agresif bir kedi, bizi de ısırıyor.
Size sorum biraz daha sabretmeli miyim kedim sonunda alışır mı, yoksa yavruya yeni bir yuva mı bulmalıyız? Bir de yeni gelen kedi erkek olduğu için mi bu kadar tepki gösteriyor acaba dişi olsa daha mı farklı olurdu? Evde yalnız kaldığında sıkılmasın oynayabileceği bir arkadaşı olsun istedim fena mı ettim bilmiyorum..

35 CEVAP

ZehraBulutt

Clementine,
evet o programı biliyorum, programın sunucusu Jackson Galaxy'yi de Youtube'de takip ediyorum. Onun önerilerini deniyoruz bir aydır. Umarım işe yarar.
Bloodofelves, güldürdünüz beni :)
Pati16, yok beni ısırdığında kızınca bırakıyor, kanatacak kadar ısırmıyor. Ben alıştım onun ısırmasına ama yavru kendini kurtaramadığı için ben de yaralar diye korkuyorum hemen ayırıyorum o yüzden. Anlaşamamaları durumunda tabi ki küçük olan sahiplendirilecek, sonuçta burası büyük kedimin evi, ilk o geldi ve ben onu sokaktan alarak ona ömür boyu bakmaya söz verdim.

Mrtkaytan

Yeni gelen kediyi taşıma çantasına koyup tanıstırın zamanla daha iyi olacaktır mama kaplarını tuvaleti ayrı olsun.. farklı yerlere koyun en kısa zamanda birbirlerini severler

Erogluekiin

[url=https://hizliresim.com/qVFt1c][img]https://i.hizliresim.com/qVFt1c.jpg[/img][/url]
(Resim oldu mu bilmiyorum ama kuzenimin kedisi ve benim kedimin ilk fotoğrafı... merak etmeyin o patiler birbirlerine değmedi)

ZehraBulutt

Ahahaha resme çok güldüm ya, bit kadar boylarıyla kavga ediyorlar.

Erogluekiin

Koca eşek oldular şimdi ne çabuk geçti:) ikisi de bir yasına girmek üzere ay duygulandım