Kedimi Zayıflatmak İçin Ne Yapmalıyım?

Vaig

Kedim 6,30 kg. Ama normalde de iri bir kedi olmasına rağmen biraz göbeği sarkmaya başladı. Zayıflaması için ne yapmalıyım?

18 CEVAP

Bilgos

bana normel geldi kedi ama biraz göbeği var sanki, çok az. günde kaç kere mama kabını dolduruyorsunuz ve nasıl bir mama ile besliyorsunuz?

Bilgos

birde kediniz sokak kedisi mi?

Gün içinde sürekli oyun oynatmaya çalışın hareket etsin, mamasını ölçülü verin. 1 kilo falan verse iyi olur bence.

Bcanaydn

Kısır ise düşük tahıllı mama kısır değil ise fit mamalar öneririm ölçülü sabah akşam verebilirsiniz ben böyle yaparak 400 gr verdik yavaş yavaş

Kedini hiç diyete sokmayı ya da farklı kedi maması vermeyi düşünme. Aynı mamayla devam et. Sadece günde 3 öğün 25 gram ver. Yani avucunun içi kadar ver ve yedikden sonra mamasını kaldır su bırak. Acıktığı zaman su içmeye başlıycak bir sonraki yemek saatinde ise biraz daha tok olucak ve bu düzene oturdukdan sonra yavaş yavaş kilo vermeye başlıyor. Ki zaten kedilerin 3 öğün yemesi lazım bizler gibi. Ancak ebat olarak bizlerle aynı olmadığı için önüne bize yeticekmiş kadar mama koymamız komik olur dimi :) o yüzden kedilerin yemesi gereken miktar bir öğünde 25 gram.

bir de belki konuyu okuyan başkaları olabilir, merak eden. çevremde kilo verdirmek için yemeği ekstrem azaltanlar gördüm. her canlı gibi onların da hızlı kilo vermesi sağlıkları açısından hoş olmaz, hem enerjileri kalmıyor hareket için. kilonuzun 1/5'ini ne kadar sürede vermelisiniz olaya öyle bakılmalı.

Bunu dene 1 ay emin ol güzel sonuçlar alıcaksın

mamaya göre değişir gramaj. 3x25 oldukça fazla kilo verdirmek için. N&D'den edindiğim beslenme programında 5 kiloluk kedim için 45-60 gram yazıyordu. Ben 50de fixledim. Nadiren kaçamak günler yapıyorum. Tam 1 sene önce 6 kiloydu

Hala göbeği var, ayrı konu. ama british zaten kilolu bir kedi olması normal. Sadece yağ çok fazla ve artık kas edinmesi için harekete yoğunlaşıyoruz

Barfa geçersen kiloyu kasa çevirirsin fit bir kedin olur.

Barf gerçekten çok sağlıklıdır. Hayvanınızın kilosunu kasa çevirmeden büyük rol oynar.

Yarım çay bardağı bayağı az bu arada yetişkin bir kedi icin

bihtercik

bir buçuk yaş için 6 kilo çok çok fazla.
diyet mamalardan öneririm

Ares07

Benim kedim de 1.5 yaşında, Sarman. Bacakları ve boyu oldukça uzun. 6.3 kilo. Sizin kediniz de aynı şekilde iri bir kedi. Zayıflatmanıza gerek yok. Benim kedim çok hareketli zaten ama veteriner bunun gayet normal olduğunu maksimum 7 kilo bile olabileceğini daha fazlasının zararlı olduğunu söyledi. Veterinere danışarak ilerlemeniz lazım. Ben kısır brit care mama ile besliyorum. Uzun süredir de kilo almıyor. Gayet sağlıklı. O şekilde diyete sokarsanız strese girer. Veteriner önermedikçe bence sadece gramajı ayarlayın ve hareket ettirin. Benim kedim günde 80 gram yiyor

lwb

Sarman erkek kediler genelde iri oluyorlar zaten, mamasını ölçülü verdiğiniz ve hareketli olduğu sürece problem yok bence.
Benim kedim de dişi ve minyon bir kedi 5 kg nerdeyse, ama ne alıyor ne veriyor hareketli olmasına rağmen. Kilolarını böyle koruyabiliyorlar da