"İsyan" (Köpeğim) Sürekli Dişleyecek Birşeyler Arıyor Çözüm Bulamıyorum

Devrimmehmet

2 aylık yavru bir köpeğim var "İsyan" ; önceleri sadece uyurken şimdilerde büyümeye başlayan İsyan artık etrafta ne görse dişliyor bunun önüne geçemiyorum yavru olması ve benimde eğitim konusunda yetersiz olmamdan kaynaklanan bu konu artık tehlikeli boyutlara ulaştı nasıl önleyebilirim bilgi verebilecek varmı?

İlk olarak bilgisayarın şarj aletinin bilgisayarla adaptör arasındaki kısmını kemirdi ki ucuz atlattık eğer prizle adaptör arasını kemirmiş olsa idi :( ... bu ilk vukuattan sonra hemen bütün kabloları sağa sola duvara masaya bantlaya bantlaya erişemeyeceği hale getirdim,

İlk günlerde oyun oynuyoruz edasıyla ayaklarımızı dişlemesine müsade ettik, şimdi nerde terlik görse sanki kavga ediyor terlikle, telafi edemedik bu hatamızı da

Şimdilerde çıldırdı resmen sandalyemin minderini dişliyor, yatağın altını kemiriyor elbiselerimi dişliyor sert plastikleride kemirmeye çalışıyor,

dişlik aldım oyuncak aldım dişlemesi için kemik dişlikten de aldım onları dişlemiyor ama etrafta istemediğim şeyleri kemiriyor ne yapabilirim?

21 CEVAP

Gsima

2 aylık ve yavru işte cevap bu dişlerinin farkında ve yavru olduğu için bilinçsiz bir şekilde kullanıyor büyümesini bekle

brataltay

Biraz sabırlı olmalısın.dişleri kaşınıyor.ama bunu eğitime çevirebilirsin.kemirmesini istemediğin bişey olduğu zaman hayırı öğretmek için fırsatın olur.ama mutlaka önünde kemireceği bişey olmalı.unutma bütün bunları bilinçsiz olarak yapıyor.bu aylar çok önemli.çok sert tepkiler verirsen korkutabilirsin.

BENU

Dişlerı kaşınıyor olabılır bıraz zaman vermelısınız oyuncak alabaırlısnız ıyı bır cozum

Yazmayı unuttum. Isırma ihtimali olan yerlere oda spreyi sıkmanızı tavsiye ederim. Mobilya köşeleri gibi...

brataltay

Şu anda odada uzun saatler kalmasında hiçbir sakınca yok.sakın vicdani duygular seni yanıltmasın

ekws

merhabalar foruma yeni katildim. ayni soprunlari ben de dogo kopegimde yasadim yavruyken disleme kemirme durumu oluyor benimki suan 9 aylik oldu. kucukken bana bir arkadasim kemik onemisti kemigi haslayip haslayip verdim buyuk kemikler suyunu da icirdim bi guzel:D o sira baya azalmisti ama kemik oyle gunlerce kalmasin degistir o kemikleri surekli; bu sutlu kemiklerden de aliyordum baya faydasini gordum/ bir de kopekler simd ielini ayagini iletisim icin kullanmiyorlar cok varsa yoksa agizlari; bu onlarin en cok kullandiklari iletisim araci birbirleriyle oynarlarken bile birbirlerine agizlari ile mudegalkede cok bulunurlar. kopusunle uzun bir dostluk dilerim umarim bir sekilde faydam oilmustur sevgilerle

Gsima

bir spray al ona

zeynosece

Sert uyarılarla müdehale etmelisiniz. Yoksa daha çok zorlanırsınız.

izzy

Kemirme kemigi yada kasaptan incik kemik alin haslamadan vermeyin parazit yapar o daha yavru bitaz sabır disleri kasiniyor biraz sabır geçecek bizimki orta sehpaya düzenli dis şekilleri ile motif yapti terlikleri hic saymiyorum

Öncelikle, Isyan'la güzel bir ömür diliyorum. Dişleri kaşındığı için ısırma ihtimali yüksek. Buz küpleri işe yarayacaktır. Bu arada muhakkak yavaştan itaat eğitimine başlamalısınız. 2 aylık olduğu için oyun oynayarak başlamanız uygundur. Ödül maması elinizde ve ona göstermeyecek şekilde yanınıza çağırıp, geldiğinde ödüllendirin. Oyun şeklinde gel ve otur komutunu öğretebilirsiniz. Bu aynı zamanda sürü liderinin siz olduğunu öğrenmesine de yardımcı olacak.

Devrimmehmet

cevaplayan herkese teşekkür ederim, sanırım oda spreyi önerinizi bir denemem gerekiyor hayırı anlaması için çok uğraşıyorum çevremdeki "vur tokatı bak nasıl anlıyor" baskısına direnerek eğitim vermeye çalışıyorum apartman anladı İsyan tam anlamadı ama olsun yavaştan bir hareketlilik var çok oyuncu çok sevimli ama sabrımı çok sınıyor :) şimdilik mutluyuz tuvalet eğitimi içinde malesef dışarı çıkarabileceğim vakti bekliyorum aşıları tamamlanmadı toprağa bastırmayın diğer köpeklerin bulunduğu dışkı bıraktığı yerlere dikkat edin diye bir uyarı almıştım bir arkadaştan o yüzden şimdilik sadece odamda hapis hayatı yaşıyor kafes vb bir sürü düşüncem var ama hangisini yapmalıyım nasıl bir ortak yaşam belirlemeliyim daha karar veremedim bunun icin ekstra sorular soracağım zaten şimdilik bir spreyi deneyerek tekrar geri dönüş yapacağım çok oyuncak aldım zaten onları umursamadı isyan malesef şimdilik umudum spreyde...

brataltay

Şu anda odada uzun saatler kalmasında hiçbir sakınca yok.sakın vicdani duygular seni yanıltmasın

brataltay

Şu anda odada uzun saatler kalmasında hiçbir sakınca yok.sakın vicdani duygular seni yanıltmasın

brataltay

Köpekler kısıtlanmayı sever yaptığın bu alan kısıtlaması onu güvende hissettirecektir

beliki köpeğiniz et seviyor her köpeğin sevdiği gibi siz ona ufak bi 10 20cm lik bir kemik alın kasaptan ama kemik temiz olsun sadece et kokusu olsun ondan sonra o kemiğin ortasına çamaşır ipini sık bir şekilde dolayın sakın boşluk bırakmayın dişini kırabilir sıkı bir şekil de 1 ay veya 2 ay içerisinde geçer en kötü sıkıntınız bu olsun