Kedim Kakasını Yapmıyor

07emn

kedimi sahipleneli 3 gün oldu ve 3 haftalık bir yavru geldiğinden beri pastörize inek sütünü ılık suyla karıştırıp besliyorum ve geldiğinden beri hiç tuvaletini yapmadı diğer aktiviteleri güzel ama karnı sanki biraz şiş gibi dün veterinere götürdüm bazı kediler kendisi Yakar dediler açıkcası çok güvenemedim. Islak Pamukla yavaş dairesel hareketlerle poposunu okşuyorum ama ondanda hoşlanmıyor. Ne yapabilirim?

16 CEVAP

07emn

Kakasını yaptı 1 çay kaşığı kadar zeytinyağı verdim gerçekten işe yaradı teşekkür ederim

Badems

Aslında petshoplarda veya veterinerlerde satılan anne sütüne en yakın olan süt tozu karışımından şırıngayla verseniz daha iyi olur diye düşünüyorum , henüz çok küçük. Tuvaleti için de pamuğa zeytinyağı sürüp poposunu silebilirsiniz, karnına masaj yapabilirsiniz.

Gsima

buna sevindim işe yarayacağını biliyordum :) ama bir çay kaşığı az olur eğer daha sıkıntı çekerse vermelisin.

Gsima

ona zeytin yağı içir 1 yemek kaşığı kadar.Normalde hint yağı içirilir ama bulamazsan zeytinyağı içir

07emn

Çok teşekkür ederim :) kedimi başka birinden aldım inanın bende çok şaşırdım bu kadar tatlı olmasına

Aermia

Keçi sütleri laktozsuz olur onu ılık bir suyla siringaya koyup icirebilirsiniz

Gsima

ayrıca ona büyük marketlerde satılan migros mesela laktozsuz süt alıp içir kedi maması ile karıştırıp

Alika

Eczaneden şırınga alip icerebilirsiniz

07emn

Arkadaşlar bu arada çişini yaptı kakasını yapmadı

Gsima

bu arada bu kadar tatlı şeyi kayseriden birinden mi aldın yoksa petshopdan mı

Gsima

bu arada keçi sütünü öneren arkadaşım keçi sütünüz içeriğini biliyor musun ?

Benim kedimde de ayni problem var 1 buçuk aylık çişini yapıyor ama kakasını yapmıyor. Zeytinyağını nasıl içirdiniz ben içiremiyorum. Çok korkuyorum bişey olucak diye :( lütfen yardım edin.

cevizayaz

Burada yazanlar es kaza işe yaramış olabilir ya da kedi buradakilerden bağımsız olarak normale dönmüş olabilir ancak yazılanlar kesinlike doğru değil. Öncelikle kedilere inek sütü içirilmez hayvanın rahat dışkılayamamasının sebebi bu süt. Veterinerlerde özel olarak süt karışımları var nasıl ki yenidoğan bebeklerde direkt inek sütüne geçemezsiniz yenidoğan devam sütleri vardır kediler için de durum böyledir.

Pamuğa zeytin yağı döküp ovaladım ve işe yaradı, anında yaptı . Teşekkür ederim...????

Evde4canavar

Yazılan doğru kesinlikle inek sütü vermeyin laktozsuz olsa bile sindirim sistemleri onu sinderemez lütfen kedisütlerinden alın verin pamukla silmeye devam edin birde örneğin ayakkabı kutusunun kapağına kedi kumu koyun onu bir kere keşfettiği zaman kendisi yapacak keşfetmesine yardımcı olun 3-4 haftalık yavru yavas yavas dıs dünya keşfine başlayacakdır merak ettiğiniz bir şey olursa çekinmeden sorabilirsiniz