Polivit Vitamin

Eczaneden polivit vitamin aldım sokak kedileri için bildiğim kadarıyla uzun vadeli kullanmak yanlış o yüzden 15 gün kullanıp biraz ara vereceğim. Yavrulara içirebilirim ama yetişkinlere enjektörle bir şey içirmek imkansız hale geldi. Sularına katsam olur mu? Olmazsa yaş mamaya katarım ama hazır yaş mama bitti olsa bile her gün veremezdim.

17 CEVAP

ZehraBulutt

Olur bence ama vitaminli suyu içeceklerini sanmıyorum. Yaş mamaya katarsanız yerler ama. Evde kendiniz de pişirebilirsiniz yaş mamayı.

bademthecatt

10 gün kullanmak daha ideal bana hekim 10 gün demişti

Zeytinbey

Sularını her gün değiştirmek şartıyla sularına katabilirsiniz

Immun 44 veterinerimizin tavsiyesi aklınızda olsun imuneksten daha iyi

İmmuneks pahalı 50 lira bu vitamini 7,5’a aldım. Hava soğuk ve yağmurlu olduğu için yavru kediler hiç gelmiyorlar yemeğe nereye sığınıyorlar merak ediyorum, inşallah başlarına bir şey gelmemiştir. En büyük yavru geldi ona içirdim 5 ml içirmeye çalıştım 2-3 ml tükürdü, günde 3 ml içmesi fazla gelir mi ki?

Catloveerr

Yavru kedilere 0.5-1 cc vermelisiniz. Yetişkinlere 1.5-2 cc

bademthecatt

@catloveer Rabia bilgilerimi çalma lan cjldjdldnlfmmf Nisan buda imuneksle aynı sayılır verdiğin miktar çok fazla karaciğeri yorarsın ve zararı dokunur en fazla 2 ml bu miktarı geçme

bademthecatt

Hekime polivit içinde sormuştum imuneks ve polivit ikisi içinde aynı şeyler geçerli söylemiştim zaten sanada 5ml çok çok fazla ikisi de etkili zaten pek farkları yok sadece fiyat farkı

İki su kapları var biri dondurma kabı biri yoğurt kabı ikisine de ikişer mililitre katmıştım içiriyorlar, böyle daha iyi oldu kedi köpek kuş her şey faydalanacak.

Zeytinbey

Yetişkin kediye siringayla vericekseniz 1 cc , yavruysa 0.5 cc yeterli. 5 cc ağır gelir dikkat edin lütfen

5 mililitrenin yarısını tükürdü zaten ve bir gün için karaciğerin çok etkileceğini sanmıyorum bundan sonra daha az içireceğim.

bademthecatt

Bir gün için yorulmaz zaten devamlı verirsen diye dedim bende. Evet kuşlara da kullanıyor insanlar güzel olur öylr

Luckybird

Merhaba, bu polivit denen ilacı bende vericem sokak hayvanlarına sularını her gün mü değiştirmeliyim?

Zeytinbey

@luckybird evet suları değişmeli her gün

Yarenbadem

@luckybird bende kışın kullanıyorum veya yavrularsa evde yaş mama ile besliyorum haftanın genelde 2 günü bazen 1 kalan günler kuru mama veriyorum yaş mama verdiğim günler içine 1 tatlı kaşığı katıyorum 2 kedi için gayet sağlıklılar daha önce büyüttüğü yavrularda gayet sağlıklıydı hiç biri ölmedi