Çok Şaşkınım.

bihtercik

Kedim iki yaşında ve şuana kadar hiçbir şekilde kendi kabından başka bir yere tuvaletini yapmadı.
Biraz önce uyuyordu,kuyruğunu severken elim ıslandı hafif ishal kokulu su geldi o da şaşırdı.
Nedeni ne olabilir sizce? çok korktum şahsen devam edecek mi sizce?

20 CEVAP

ZehraBulutt

Anal keseleri dolmuş olabilir, veterinerinize danışın.

Esra12345

Kedinizi kısır değilse eğer kızgınlıga girmiş olabilir

lwb

en basit ishal, parazit kaynaklı, bi üst ihtimal de anal keselerinde bir sıkıntı olabilir.
bi vete danışsanız bu konuyu daha iyi olur, müdahale edilmesi gerekilen bir şey olabilir keselerinde, belki de hiç bir şey yoktur ama ihtimal dahilinde bunlar

lwb

ayrıca anal keseleri kısırlıkla alakalı bir şey değil,anüsün içinde sağda ve solda bulunan iki bez
benim kedim de dişi olmasına rağmen bir kaç kez boşaltıldı o keseleri

lwb

dişi ve kısır* olmasına rağmen

pati16

Veterinere götürmenizi öneririm.

bihtercik

Yatağa da hafif su geldi :(

Cuneytelgok

Enfeksiyon kapmış olabilir bir hekime götürün

bihtercik

başka hiçbir belirti yokken enfeksiyon olamaz bence

bihtercik

kedim kısır.

Sselin1

Ishal olmustur belki. Kabini temzilerken dikkat ettniz mi?

TATA4242

Anal keselerinden kaynaklı bir sıkıntı olduğunu düşünüyorum.

TATA4242

Yanlıslıkla olması,düşük olasılık,bazen anal keseler istemsizce sızdırma yapabiliyor.Halk diliyle anlatmaya çalıştım.Vet.hekime götürün baksın,korkmanızı gerektirecek birşey yok,zaten bu durum istemsizce oluyor.Kısır olması,hiç bir zaman bu tarz problem olmayacağını göstermez.Ayrıca buna problem demekde yanlış olur,fıtraten oluşan bir durum,benzetmek yanlış olur belki ama,insanlarda istemsizce bu tarz durumlar oluyor.Yani kısaca doğal bir döngü diyebilirim.

pinarcaya

Anal keselerde sorun oldugunu gosteren belirtiler neler?

bihtercik

veteriner hekimimle görüştüm.
diğer belirtiler olmadığı için net bir şey diyemedi.
sadece gün boyu gözlemle farklı bir yanını görürsen getir dediler.
ishali yok,yemesi içmesi normal,gayet hareketli.
o yüzden şaşırdım durduk yere neden oldu diye.