Felicia Mı Matisse Mi

esrakarfes

Felicia mı matisse mi içerik bakımından daha iyi hangisini almalıyım

7 CEVAP

Sselin1

Matisse. Iceriklerine bakinca felicia nin et icermedigini görebilirsiniz. Matisse %40 a yakin kurutulmuş et iceriyor.

bademthecatt

Matisse kesinlikle

Siyammm

Matisse fiyatına göre çok iyi bir mama aynı fiyata daha iyi mama yok

Hidatot

https://sosyal.petlebi.com/soru-cevap/34046-mama-ikilemi
Zamanınız varsa buradan da okuyabilirsiniiz aynı ikilemde kalmıştım ben de

cuneytsahin

Kesin bir bilgi vermek gerekirse her hayvan her mamaya farklı reaksiyonlar gösterebilir yani her hayvanın vücut yapısı ve damak tadı kendine has olduğundan kediniz için doğru mamayı bulmak için belirttiğiniz mamalardan az miktarda alarak deneme yanılma yöntemiyle doğru mamaya karar verebilirsiniz. Ben kendimden örnek vermek istiyorum. Kedim tekir tabiri ile bilinen Anadolu Kedisi cinsi 8 aylık kısır erkek. Bana geldiği ilk günlerde Purina Friskies ile besledim iştahsızlık yaşadım, N&D Tahılsız Tavuklu Narlı yavru kedi maması verdim dışkısı çimento gibi yapış yapış oldu ve tuvaleti iğrenç kokmaya başladı. Farmina kuru mamaları kedimde şişkinlik, tüy dökümü ve dışkı yapışkanlığını arttırdı. 4 Aydır Felicia kullanıyorum ve o kadar memnunum ki anlatamam. Tüy dökülmesi azaldı, dışkısı katılaştı ve poposuna patisine falan bulaştırmıyor. Ayrıca Hipoalerjenik olduğundan dolayı çok rahat sindirdi, hazımsızlık yapmadı. Ben Felicia'yı kendi kedimden yola çıkarak kesinlikle tavsiye ediyorum.

Ecerana

cuneytsahin evet haklısınız her kediye her mama yaramıyor ama size tavsiyem içeriğinde gerçek et olan mamalar arasında tercih yapmanız. çünkü sizin şuan memnun olduğunuz felicia ve bunun gibi içeriğinde et namına hiçbirşey olamayan mamalar ileride büyük sorunlar açabilir. et olan mamalar açmıyor mu onlarda sorun açıyor ama bu et içermeyen kalitesiz mamalar a oranla daha az ve içerinde et de olsa zaten dediğiniz gibi her kediye her mama yaramaz o yüzden et olan mamalardan tercih yapmalıyız diye düşünüyorum. Bir de şey durumu var e madem kötü mama peki neden kedime iyi geldi açıklayayım felicia pro plan gibi mamaların vitmain oranı yüksek tutulur bu da kedinin az tüy dökmesini ştahının açılmasını ve kendini toparlamasını sağlar yani sizin verdiğiniz bu mama bir ana besin kaynağından çok bir vitamin deposu o kadar ama sağlıklı Bi vitamin deposu değil içerisinde gdo ve bir çok zararlı maddeler var. bnce felicia markasını Bi daha düşünün ve öyle alın derim. gerçekten cesaretim olsa üstesinden gelebileceğime inansam direk çiğ beslemeye geçerim ama biraz zor benim için bu durum. o yüzden imkanım yettikçe mama bütçeme uygun mama alıyorum.

esrakarfes

Çok teşekkür ederim cevaplarınız için