10 Kg Mama Ne Kadar Gider

yasminackz

10 kg lık bir kuru mama yetişkin kediye ne kadar süre gider ben ilk defa 5 ay önce almıştım ve neredeyse yarısı daha duruyor yarısını plastik kovalarda muhafaza ettim yarısını da koyacak yer bulamadım ağzını zımbaladım ve poşete sarıp kaldırmıştım bayatlamışmıdır nasıl anlarım? Şuan yemesinde bir sorun yok aöa ben korktum hep böldüm hem kendi sokağımdakilerw hemde çevreme dağıttım onlar kendi sokaktaki kedilerine veriyorlar Şu an 5 ay oldu bozulmamıştır değilmi?

31 CEVAP

Ecerana

hangi marka veriyorsunuz bilmiyorum ama zaten ara ara mama değişikliği yapmakta fayda var ya da aynı markanın başka çeşitini almak da iyidir. ben matisse somonlu veriyorum ama 9 ay oldu bu mamaya geçeli. marka değişikliği yapıcam artık tavuklususu veremiyorum matisse nin tavuklusu dokunuyor nedense. içime sinen uygun fiyatlı mama bulamadım bnde bakalım napcam.

onurtemiz

Bizim çocuk bu zamana kadar
Royal Canin ve çeşitleri
ND ve çeşitleri
Bir de Petcurean Go yedi genel olarak fazla yemiyor maksimum 1.5 kilo yemiş oldu. Ortalama 1.3 kg yiyor aylık
Hafta da 2 yaş mama verirdim ama uzun süredir hafta da 1 yaş mama veriyorum
Zayıf değil

yasminackz

Ben aro mama veriyordum metro market zincirlerinin maması bayıla bayıla yiyiyordu ama herkesin ortak görüşü mamayı pek sevmiyor şuan bende değişeceğim matisse ve brit care arasında kaldım

onurtemiz

Matisse öneririm ikisi arasında ama ikisi de kötü mama değil

yasminackz

Alabileceğimin arasındaki en iyi mamalar şuanki araştırmalarıma göre o zaman matisse alırım teşekkürler

Catloveerr

Mama kabını ağzına kadar doldurmanız zaten sorun. On kilo bayatlamış olabilir diyorsunuz da mama kabında mama iki gün boyunca kalırsa zaten tazeliği kokusu gider kedi isteksiz yemeye başlar. Eğer yavruysa sürekli dolu olması gerekiyor. Sabah akşam birer çay bardağı verin mesela bitirdikçe ekleyin. Eğer yetişkinse mama paketinin arkasında yazar ne kadar yemesi gerektiği. Misal 50 gram 3-4 öğüne bölün. Böylece mama bayatlamaz hem kediniz de aşırı kilo alımdan kaçınmış olur.

BalliBadem

Bence 5 kg luk alın kedide aylardır aynı mamadan bıkmıştır bizimki her ay bıkar değiştiririm o yüzden şimdiye bitmeliydi mamanız

yasminackz

Matisseye başlıyorum siparişi verdim günlük de catloveerr in dediğini uygulayacağım hepinize teşekkür ederim

yasminackz

Bende kararsız kaldım ne olur ne olmaz kullanmayacağım 2 kiloluk ile devam ederim artık

yasminackz

Haftada 2/3 defa tavuk veriyorum akşamları ondan olabilirmi acaba @adambovary

Catloveerr

Tarihi geçmediyse neden bozulsun ki? İyi muhafaza edilirse bayatlamaz bayatladıysa da kedi çok iştahla yemez daha az yer belki

yasminackz

Peki en iyi saklama yöntemi nedir cam mı plastik mi

Siyammm

Zamanın arkasında ne kadar yemesi gerektiği yazıyor ordam hesaplayınız erkekler daha çok yiyor büyüdükçede yedikleri miktar değişiyor

CalicoMinos

Hangi marka mama almıştın

Sutlac8

Kediniz yavruysa 5 6 ay yetişkinse 2 3 ay ama bu pek de sağlıklı bi şey değil cünkü taze mama her zaman en iyisi bu yüzden de kedinizi 2 kg taze mamayla beslerseniz daha iyi olue 2 kilo yavruysa 1 2 ay yetişkinse 1 ay rahat götürebilir