10 Kg Mama Ne Kadar Gider

yasminackz

10 kg lık bir kuru mama yetişkin kediye ne kadar süre gider ben ilk defa 5 ay önce almıştım ve neredeyse yarısı daha duruyor yarısını plastik kovalarda muhafaza ettim yarısını da koyacak yer bulamadım ağzını zımbaladım ve poşete sarıp kaldırmıştım bayatlamışmıdır nasıl anlarım? Şuan yemesinde bir sorun yok aöa ben korktum hep böldüm hem kendi sokağımdakilerw hemde çevreme dağıttım onlar kendi sokaktaki kedilerine veriyorlar Şu an 5 ay oldu bozulmamıştır değilmi?

31 CEVAP

Adambovary

Ortalama günde 60-70 gr mama yer. Ayda 1.8 ile 2.1 kg arası.
10 kg mamanın 5 ile 5.5 ay arası gitmesi lazım.
Mama hava almayacak şekilde iyi muhafaza edildiyse bozulmaz, merak etmeyin.

Bu arada kediniz mamayı sevmemiş sanırım, bu kadar az yediğine göre.

Sselin1

Bence kediniz mamayi sevmiyorp kediler ayda 2 kiloya yakin mama yerler yani 5 -6 ayda mamanin bitmesi gerekirdi. Neredeyse yarisi duruyor demissiniz haftada 2-3 kere veridiginz tavukla mamanin bu kadar artmasinin ilgisi oldugunu düşünmyorum. Hangi mamayi kullaniyorsunuz.

Ecerana

aynen sselin1 e katılıyorum ay da 2 kiloya yakın mama yerler kediler hergün yaş mama verseniz ek gıda verseniz bile en az bir buçuk kilo yemesi lazım. mama saklamak için tabi ki cam plastikten daha iyi bn plastik kapta saklayacağıma mamanın kendi paketinde durmasından yanayım açıkcası

yasminackz

O zaman ben mama değiştireyim aslında dikkatimi çekmemişti mama kabı 2 günde bitiyor ağzına kadar dolduruyorum

gurko

Yulaf tek başına 2.5 ayda bitiriyor :)

ZehraBulutt

Bize 4 aydan biraz fazla gidiyor. İyi muhafaza edildiyse bozulmamıştır, tazeliğini kaybetmiş olabilir. Tadı kötü olsa yemez bence kediler.

Catloveerr

10 kilo mama yetişkin bi kediye 5-6 ay gider. Aylık az mı yiyor ben günde 50 gram veriyorum aylık 1.5 kilo yapıyor. 6-7 ay gider bizde mesela. Alırken sktye bakarak alın bi sorun olmaz pet şişelerde saklayıp ağzını sıkıca kapatırsanız tazeliğini kaybedeceğini de düşünmüyorum.

yasminackz

Ben 5 ay dedim ama ben alır almaz kullanmaya başlamadım 1 ay kapalı kaldı ben onu hesap etmedim ist dışına çıkacağım yetmez diye almıştım 4/4,5 ayda yarısından biraz daha fazlası bitmiş halde şuan

Catloveerr

Paketi duruyo olsa sktye bakardınız. Kokusundan da anlaşılır bayatladıysa eskisi gibi iştahlı yemez ama bi zararı olmaz.

yasminackz

Paketi duruyor 1 yıl var daha bitmesine bayatlama ihtimali de var

nidaxu

benim iki kedim 10kglik mamayı yaklaşık 3 ay yiyor tek kediye 5buçuk 6 ay civarı gider diye düşünüyorum ben

LadyAndCat

Arada başka mama veriyorsanız çok daha uzun sürede bitmeyebilir.
Ben de aynı duruma düşmüştüm.
Kilolarca mamanın bozulacağı düşüncesiyle rahatsız olmaya başladığım için mamayı bir barınağa yolladım. Siz de böyle yapabilirsiniz paketine koyup.
1,5 kg mamayı genelde 1 ayda tüketiyorlar.
Bence mamanızı aylık alın böylece hep taze kalır.

Ecerana

1.5-2 kilo paketlerde alırsanız baya zarar etmiş olursunuz bnce 10 kiloluk alın yine ama cam kavanozlara bölün bnce. bnim 2 kedim var 10 kilo mama 2.5 ay gidiyor biz de ve bn ona rağmen büyük cam kavanoza koyuyorum hepsini ve bir tane de 1 kiloluk kavanoza koyuyorum günlük oradan veriyorum küçük kavanozdaki bittiğinde büyük kavanozda tekrar dolduruyorum. ben plastik yemek kabı ve mama saklama kabı kullanmayı da tavsiye etmiyorum açıkçası özellikle de tek kedisi olup uzun zaman saklayacak olanlara.

onurtemiz

Bizim oğlana ortalama 6-7 ay gider sanıyorum zayıf değil ama fazla yemiyor
4 kilo 3 ay gitti.
Bir keresinde bir ay da 2 kilo yedi.
Siz 10 kilo alın Haziran sonuna kadar verin.

yasminackz

Aldığım 10 kg bitmedi ki daha dağıtıyorum