Kuşları İllaha Çiftleştirmeli Miyiz?

NZI

Merhaba!

9 CEVAP

pinarcaya

Isi degisimi ve soguk hava kusunuzun olmesine sebep olabilir. Zaten cok narin hayvanlar. Ciftlesmemesi olumune sebep olmaz diye dusunuyorum.

Semataraz

Sürekli bir ısı değişikliği fazlaca tüy dökmenize yol açabilir ve ölüme de. Çocuk odası sıcaksa orada kalsın. Birde çiftleştirmeyince kuş ölmez

NZI

Ben bu soruyu bir kaç ay önce atmıştım. Ama yinede teşekkürler cevaplarınız için.

NZI

  1. Soru: Benim arkadaşımın kuşu yaklaşık 1 ay önce öldü ve bana çiftleştirmedikleri için oluğunu söyledi. Benim de kuşum var ve uzun süredir tek yaşıyor sizce onu çiftleştirmeli miyim? Lütfen cevap verin bişey olur diye çok korkuyorum.

NZI

  1. Soru: Benim arkadaşımın kuşu yaklaşık 1 ay önce öldü ve bana çiftleştirmedikleri için oluğunu söyledi. Benim de kuşum var ve uzun süredir tek yaşıyor sizce onu çiftleştirmeli miyim? Lütfen cevap verin bişey olur diye çok korkuyorum.

NZI

  1. Soru: Ben mısırda yaşıyorum ve burda havalar baya bi soğudu. Bizim evimizde ayrı bir soğuk, çünkü çok büyük bir salonumuz var. Resmen 3 oda çıkar. Ve kuşumda salonumuzun bir kısmında kalıyor. Ve direk camın yanı. Onu ne zaman elime alsam ayakları çok soğuk oluyor. Bunun için biz onu her akşam kafesiyle beraber çocuk odasına götürüyoruz. Orda da Klima açık sıcağa. Sabah olunca da geri salona götürüyoruz. Sizce sabah akşam oda değiştirince ve sıcaklık değişince onun sağlığına zararlı mıdır?

Önemli not: ben başta soruyu yazdığımda aslında tüm bunları merhabanın altına yazmıştın ama neden bilmiyorum ama sadece Merhaba yazısı çıkmış. O yüzden yeniden böyle yazdım bunun içinde çok üzgünüm. Bide 1. Soru olarak attığım mesaj 2 kere geldiği içinde özürdilerim bu nedense çok oluyor.

Muhabbet kuşlarının illla çiftleşmesi gerektiğini düşünmüyorum 9 yıl dişi bir muhabbet kuşu besledim yalnızdı ama hep kafesinin kapısı açıktı canı sıkılmıyordu

BalliBadem

Kızgınlık yumurtası bırakıyorlar eşi olmadığında eğer başka kuş gelince dövmüyorsa eşi olması daha iyi

Siyammm

Bence gün içindede çocuk odasında dursun . Gündüz soğukta dursada zararlı sonuçta özellikle muhabbet kuşları çok hassas.

Önemli nota cevap ; cevabı göndermek ve için cevap yaz 'a tıklıyoruz ya ona birden fazla basarsanız aynı mesajı fazla gönderiyor