Yolculuklarda Bagaja Koyulması Cevaplayın Lütfen

beyzavc1

Anket

uyuşturulması normal bagaj tehlikeli
(3 oy)
bagaj normal uyuşturulmamalı
(1 oy)
her ikisi de tehlikeli
(26 oy)
olması gereken bence bu
(0 oy)
Toplam (30 oy)

köpeğimi yanımda götürmem için illa arabam olması mı gerekiyor? hangi otobüs firmasını arasam uyuşturup kafes içinde bagajda gider diyor. karanlık yetmiyormuş gibi toz içinde bırakıyorlar hayvanları. bu konu hakkında fikirlerinizi almak istiyorum. araştırma yapıcam bu konuya yönelik.

8 CEVAP

Sselin1

Bagajda ölen köpekler olduguna dair haberler vardi. Çok üzülmüştüm okuyunca sahibinin vicdan azabi asla gecmez sanirim :( kedimi köpegimi asla bagajda götürmezdim esya sanki bu canlar. basina bir sey gelebilme ihtimali azda olsa var. Umarim baska bir yol bulabilirsiniz.

LadyAndCat

Bagajdaki canlının üzerine adam 20 kiloluk valizleri koyuyor. Kim bilir kaç kilo altında eziliyor o hayvan, kendi kafesi olsa da.
Aşırı sıcak-soğuk, stres, korku ve motor gürültüsü de eklenince buna ölen hayvanlar olabiliyor. Aşırı sıcak veya korku zaten o zavallı için yeterli ölüm sebebi.
Biz ailecek “Yeni Yasa” çıkmadan önce kavga dövüş otobüs yolculuğu yaptık. Orda yaşadığım stresi ve psikolojik baskıyı unutmam mümkün DEĞİL !!!
Bagaja atacakmışım el kadar 5-6 aylık kedi bebelerimi...Aklımızı kaçırmıştık resmen. Ölür bu bebeler diye anlata anlata bir hal olmuştuk.
Bebelerin de sesleri çıkmadı.
Muavin gelip “Miuvvv” dedi diye sözlü taciz edip rahatsız edip durmuştu. 4 saatlik yol boyunca!!!!
İnsanlardan nefret ettim o arkadaş sağolsun....
Kimse kusura bakmasın ama milletin edepsiz, şımarık çocukları otobüs veya uçağa binip çığlık çığlığa bağarıp, ağlıyor saatlerce....
Tahammül edilecek gibi değil ama söz konusu el kadar iki bebe pardon kedi bebeği olunca insanlar canavara dönüşüyor. Sadece kızım “miuvfff” dedi diye !!!!!!

bihtercik

sakinleştirici verilebilir diğer yolcuları rahatsız etmemesi için ama bagaj çok çok tehlikeli.
hem sağlığını hem de psikolojisini kötü yönde etkiler.

Fablemoon

Keşke sadece toz içinde bıraksalar hayvanlar nefessiz kalıyor.Mal muamelesi görüyor.

Helppaws

@LadyAndCat
Bencede hayvanlar asla atılmamalı bagaja, havasız nasıl bırakıyorlar? O adamları bagaja kapatmalı asıl.
Çok iyi yapmışsınız bagaja koydurmayarak..

Anonymus552223

Bla bla car kullanin

Zeynepulku

Yeni yasa çıktı artik otobüsle evcil hayvaninizla yolculuk edebileksiniz diye :) bence biraz daha araştırın hakkınız olani alın ben daha hic otobüsle yolculuk yapmadım ama yapanlar sürekli hayvanınızi yorup yolculuk zamanında uyusun vs diyor inşallah bi yol bulursunuz

sarmanbirkedi

Çıkan yasaya göre artık evcil hayvanı taşıma kafesiyle yanınızda goturebiliyorsunuz.Firmayi tekrar arayin izah edin olayı ve kabul etmezlerse şikayet edeceginizi söyleyin. Yine olmazsa otogar polisini çağırın ve ona da anlatin