Hangi Mamayi Almalıyım?

Oske22

Kedimi ilk sahiplendigimde idarelikten reflex kitten diye bir mama almıştım baska mama bulamadigimdan. Ama iyi bir mama olmadığını duydum, biraz araştırma yaptım. Iyi denilen mamalar çok pahalı ne yazik ki. Kullandığınız uygun fiyatli mamalar var mi? Ne önerirsiniz? Kedim daha 4 aylik, 2 aylikken aldim ve kuru mamayi severek yemiyor ve az yiyor. Seveceği bir mama almak istiyorum :( ve zayif bir kedi

Başlık

46 CEVAP

Catloveerr

Arkadaşımın kedisi de çok seçiciydi royal canin kullanıyordu meğer ondanmış bağımlılık yapmış çok zor değiştirdi rc kullanırken başka hiçbir şey yemiyordu şimdi tavuk, yoğurt, peynir her türlü şeye atlıyor

bademthecatt

O her mamaya atlayan artık benim kedim :D bende size matisse tavsiye ederim kedim saldırdı resmen çok sevdi farmina matisse numunesi yollamıyor N&D yollar büyük ihtimal bu sitede matisse mamada indirim vardı aldım 250 tl 5 taksite böldüm aylık 50 tlye geliyor sizde böyle yapabilirsiniz ilk denemek için 1.5 kglık alabilirsiniz daha sonra 10 kg pakete geçersiniz çok avantajlı oluyor

bihtercik

mattisse güzel bir mama tercih edebilirsiniz

Kontesiim

Felicia veya matisse kullanabilirsiniz

Oske22

Felicia denedim ama pek beğenmedi. Felicia'ya göre Matisse daha pahalı

Oske22

Veteriner petquitte diye bir marka söyledi. bilginiz var mi nasıl?

TATA4242

O mamada diğerleri gibi,bütçenize uygun golosi ve matisse var.Üst versiyonu ise düşük tahıllı Nd emin olun,matisseden daha uzun süre yeter.Daha doyurucu bir mama.İndirimleri takip ederseniz.Matisse ile 30_40 lira farka kadar düşüyor.

Oske22

Bende isterdim almak ama :( reflex'in kilosu 20 tl iken nd'nin daha pahalıya geliyor. Matisse bile zorlarken nd hic alamam.

Oske22

Golosi ve prochoice arasında kaldım hangisini tercih etmeliyim?

Oske22

KOMPOZİSYON: Et ve hayvansal türevler (tavuk% 36), tahıllar (pirinç% 8), yağlar (Tavuk yağı% 10.1), menşe, sebze (hindiba inülin-FOS kaynak -% 0.1) yan ürünleri, Mayalar (Maya% 1), Mineral maddeler, Mannan-oligosakkaritler% 0.1, Kabuklu (kabuklu Cozza yeşil toz - Perna canaliculus -% 0.005).

ANALİTİK BİLEŞENLERİ: Protein% 34 Yağ içeriği% 18 Ham selüloz% 3.0,% 8.0, inorganik madde, Kalsiyum% 1.8,% 1.2 fosfor,% 0.36 Sodyum Klorür% 0.42, Magnezyum % 0.1,% 0.6 potasyum, 0.31% Omega 3, Omega 6% 3.1,% 1.72 Lizin, Metionin 0.50%.

BESLENME KATKILARI: A 17000 IU, D3 vitamini 1500 IU Vitamin E (3a700) 200 mg, 6 mg B1 vitamini, B2 vitamini 4.2 mg, Kalsiyum, D-pantotenat 12.0 mg, B6 Vitamini (3a831) 3,0 mg, Vitamin Vitamin B12 0.05 mg, 1.0 mg vitamin K, folik asit (3a316) 2,0mg, Biotin 0,15 mg, Niasin (3a314) 50 mg, Kolin Klorür (3a890) 2450 mg Taurin 173 mg, Bakır sülfat, pentahidrat 31.4 mg, 91.2 mg organik formda demir sülfat monohidrat, manganez sülfat, monohidrat 46.2 mg, 93.0 mg çinko oksit,
Zeytin özü 100 mg, Üzüm çekirdeği ekstresi 100 mg. Antioksidanlar.
Koruyucu maddeler ve renklendirici

Koruyucu ve renklendirici yazıyor golosinin icinde maalesef :(

Matisse de oyle bir sey goremedim.

Oske22

Siz hangi siteden almıştınız acik mamayı çünkü *** de 1 kg 30 tl diyor sasirdim

Oske22

Ben farminaya email attim göndereceklerini söylediler.

Oske22

Eger gondermezlerse acik alıp denemek zorunda kalırım çünkü beğenmezse elimde kalir o mama.

Oske22

Bana az önce tekrar email atmışlar, ellerinde yokmuş. Sanırım acik alip deneyeceğim umarim bir sorun yaşamam

Oske22

Bir veteriner hangi mamanin iyi ya da kötü olduğunu az cok bilmesi gerekmez mi? Insanları yanlış yönlendiriyorlar. Veterinerimiz zaten mama kullanmayın cok dedi ev yemekleri verin dedi. Bazi verterinerler de ev yemeği vermeyin diyor. Bu nasıl bir çelişki anlayamadım.