Hangi Mamayi Almalıyım?

Oske22

Kedimi ilk sahiplendigimde idarelikten reflex kitten diye bir mama almıştım baska mama bulamadigimdan. Ama iyi bir mama olmadığını duydum, biraz araştırma yaptım. Iyi denilen mamalar çok pahalı ne yazik ki. Kullandığınız uygun fiyatli mamalar var mi? Ne önerirsiniz? Kedim daha 4 aylik, 2 aylikken aldim ve kuru mamayi severek yemiyor ve az yiyor. Seveceği bir mama almak istiyorum :( ve zayif bir kedi

Başlık

46 CEVAP

N&D mamanın 10kiloluk paketinden alırsanız kilogram başına diğerleriyle hemen hemen aynı fiyata geliyor. Uzun süre dayanır bir kere aldığınızda, kilitli torbada olduğu için bayatlama gibi bir durumu da yok.
Düşük tahıllı yetişkin kilosu 34tl
https://www.petlebi.com/kedi-urunleri/nd-adult-tavuklu-ve-narli-dusuk-tahilli-kedi-mamasi-10kg.html

Tahılsız yavru 41tl
https://www.petlebi.com/kedi-urunleri/nd-kitten-tavuklu-ve-narli-tahilsiz-yavru-kedi-mamasi-10kg.html

Catloveerr

Prochoice içinde et yok. İçeriğine bakarsanız anlarsınız. En düşük golosi alabilirsiniz fakat 7,5 kilosu indirimde 150 idi şimdi 175 olmuş. Matisse ise on kilo 250 lira. İki kat et var içinde ve fiyatına göre içeriği güzel bir mama. Taksite bölebilirsiniz ayda 50 liraya geliyor. İleride yüzlerce lira veterinere vermek zorunda kalabilirsiniz eğer sağlıklı beslenmezse.

Sselin1

Ama icerigine göre alabileceginiz en uygun fiyatli mama matisse. Felicia begenmediyse secici bir kediniz var. Feliciadan ucuz mamalari kediler pek begenmiyor. Felicia gene idare eder.

kaantekgoz

prochoice mamayı tavsiye ederim

pyesil

prochoice derim kesinlikle senelerdir kullanıyorum çok memnunum

Oske22

Cok haklısınız, sanirim biraz kendimden kısıp ona mama alacağım. Hasta olmasini asla istemiyorum gerçekten kahrolurum :( peki numune alabileceğim veya 1 kg falan bir site var mi çünkü kedim cok seçic

Catloveerr

Farmina firmasına e mail atabilirsiniz matisse numunesini gönderiyor mu bilmiyorum ama *********dan bir buçuk kilo alabilirsin alışır zamanla mamaya kedim çok sevdi fazla yemeye başladı matisse aldığımdan beri. Arkadaşımın kedisi de bildiğiniz saldırdı mamaya. Açık paket almayın bilemezsiniz içine hile katmadıklarını bizzat yaşadım param çöpe gitti resmen

Sselin1

Açık mamalar 10 kiloluk paketlerden bölünüp satılır yani 10 kiloluk paket alinca kilosu 24 liraya gelen matissenin acik alinca size 30 liraya gelmesi gayet normal satici bunu kar elde etmek icin yapiyor zaten. Malesef farmina matissenin numunesini göndermiyor. Ama bence kediniz sevecektir genelde sevilen bir mama.

Sselin1

Normalde farmina n&d numunesi gönderiyor zaten. Bu siteden birileri matisse numunesi gönderilmiyor demişti. Göndereceklerini söyledilerse gönderirler tabiki. Belki de ozman ellerinde numune paketleri bitmisti. Oyuzden oyle demislerdir.

içerik/fiyat açısından en iyisi matisse. ama o da ND kadar değil malesef.

Catloveerr

Açık almayın bence internetten ne geleceğini bilemezsiniz taneleri aynı olan mama gönderebilirler ya da matisseyle karıştırırlar kediniz doğru mamayı denemiş olmaz. Ben bi petshoptan rica etmiştim aldım taneler farklı çıktı kedim yememeye başladı. 40 liram çöpe gitti. Gerçekten önermiyorum açığı illaki hile olacağını düşünüyorum. Golosi kısır maması kullandım bir ay. İçerisinde koruyucu renklendirici yoktu. Ben matisseyi seveceğini düşünüyorum eski kullandığınız mamayla azar azar karıştırın aç kaldığında yiyecek

Catloveerr

Reflexden sonra çok seveceğini düşünüyorum. Ben kedimi sahiplendiğimde eski sahibi bonacibo veriyordu golosiye geçtik şimdi matisseye. Bi kaç gün oldu sürekli yemek istiyor çok beğendi. İçeriğindeki et oranı da yüksek. Bakalım iyi geleceğini düşünüyorum

Oske22

Kedim cok seçici gerçekten emin olamıyorum.

Oske22

Felicia da et yok mesela ama veterinerimiz ona iyi dedi hatta teknikeri reflex'e de iyi dedi. Burdaki yorumları görünce şaşırmıştım açıkçası.

Catloveerr

O tekniker neye dayanarak iyi demiş acaba içeriğine hiç bakmış mı