Kedimin Patisi Şişti

tgc77116

Kedimin patisi bu şekilde şişmiş düştüğünü görmedim evde böcek yada arıya rastlamadım topallamıyor koşuyoe yürüyor zıplıyor kullanabiliyor yani neden olabilir?

16 CEVAP

Sselin1

Alerjik bir durum da olabilir.

tgc77116

Acımıyor hatta koşup zıplıyor bu halde alerji olduğundan şüpheleniyordum zaten geçen haftalarda kaşıntıyla beraber kanattı boynu sişmişti yaş mamayı kestik kuru mama nd kitten tavuk narlıya geçtik sanırım hala alerjisi tetikleniyor tavuktan olabilir mi hep kitten tavuklu yedi bu zamana kadae

Suraemir

Merhaba çözümü bulabildiniz mi neden şişmiş patisi?

Kevserhaksever

Biryere sıkıştırmış olabilir mi istemsiz bastırdığınız zaman rahatsızlık duyuyorsa darbeye dayalıdır diye düşünüyorum.

ZehraBulutt

Çok şişmiş gerçekten. Kedimin parmağı kırıldığında bile bu kadar şişmedi. Topallamıyorsa bence de alerjik. Arı sokmasına çok benziyor hatta, gerçi bu havada arı da olmaz ama. Siz görmeden mutfaktan bir şey aşırmış olabilir mi? Ya da kimyasal bir maddeyle temas etmiş olabilir mi deterjan gibi. Benim kedimde aşı alerji yaptı dudakları şişti aşıdan sonra sizde de böyle bir durum varsa ondan da olabilir.

ZehraBulutt

Tavuk alerjisinde kaşıntı oluyor ama şişlik duymadım hiç. Yine de tavuksuz bir mama deneyin isterseniz.

ZehraBulutt

İçerikleri dikkatli okuyun ama hiç tavuk olmasın. Bu kadar şismeye sebep oluyorsa ciddi bir tavuk alerjisi olmalı kedinizde.

tgc77116

Tavuksuz kitten mamasıda yok nd nin yetişkin mamasını yiyebilir mi acaba 5.5 aylık

tgc77116

Kaşıntımız çok vardı hatta iğne oldu yangısı azalsın diye ondan sonra azaldı kaşıntı bugünde bh şişlik .çıktı patisini çok sık yalıyor ısırarak yalıyor

Sselin1

Ozaman büyük ihtimal alerji tavugu cabucak kesmeniz lazim. Tabi bu bir tahmin mamanin icindeki baska bir seye de alerjisi olabilir. Mısır veya baska bir tahila ya da yüksek et icerigi ve fazla protein de alerjiye sebep olabilir. ama tavuk daha ağır basıyor tabi. Alerji belirtisi kediden kediye degisebilir kiminde dudak sismesi, kiminde pati sismesi kiminde sadece kasinti. Veya hepsi. Patisi apse yapip iltihapli yaraya dönüşecektir büyük ihtimal. Antibiyotik tedavisi gerekebilir. Veterinere gösterin bence.

tgc77116

Yarın göstereceğim şuan inmeye başlamış

tgc77116

Sivri sinek ısırığı böylr sonuç verir mi veterinerimiz böcek ısırığı diyor evde sadece sivri sinek var

ZehraBulutt

Sivri sinek bu kadar şişirmez. Arı soksa böyle olur ancak.

tgc77116

Arı yok hiç görmedim evde dışarıda çıkmıyor acaba kıymık gibi bişi batıncada böyle olurmu çünkü bi tane süs çiçeğimle çok oynuyor onlar ayağına batabilir ama bu derece şişermi bilemedim

felixus

Merhaba, kedimde bir aydır kaşıntı ve tüy dökümü sorunu var alerji dedi doktoru ama ne yapsam geçmiyor bugün de baktım üç patisi birden şişmiş. Siz sorunu çözebildiniz mi kimse yardımcı olamıyor ne yapacağımı bilemedim