Mystic İçeriği Nasıl Almalımıyım?

Siyammm

http://www.mysticpetfood.com/tr/mamalarimiz/kedi/mystic-tavuklu-yavru-yetiskin-kedi-mamasi Taurin fln da yazıyorum içerik okuyabilen arkadaşlar bi yardım etsin %50 et varmış niye ucuz?

28 CEVAP

Natkarat

Çünkü paw paw ile aynı firma ve paw paw'ın 15 kilosu 75 lira.(evet evet doğru duymadınız 15 kg satış fiyatı 75 lira) İçerik olarak yan ürünler hariç neredeyse benzer. İkisi de kurutulmuş tavuk kullandığını iddia ediyor. Bazı mystic mamalarında taze et ibaresi de mevcut. %40 gibi et oranından bahsetmeleri diğer bir konu.

100 gram ette yaklaşık 20-25 gram protein vardır. Bu balıklarda 17'lere kadar düşebilmektedir
İçinde %32 protein varsa tamamı etten karşılansaydı bu proteinin kaç olması gerektiğini hesaplayalım.
15 kg mama * 32/100 (protein oranı) * 4,5 (normalde 5 ile çarpmak lazım ama biz yine yüksekten hesaplayalım) = 21,6 kg et olması lazım.

Bu kadar et maliyetli olacağı için bezelye gibi, hidrolize tavuk ciğeri gibi ürünler belirtilir diğer markalarda olduğu gibi. (Örn: 100 gram bezelyede 5 gram protein vardır.)

15 kg mamanın sadece * 40/100 (belirtilen taze ve kurutulmuş %40 yazdığı için) : 6 kg saf et lazım. Bazı paketlerde kuzu olduğu belirtilmiş ama bu oran emin olun çok çoook azdır. Çoğu tavuktur diye düşünüyorum. :) 6 kg etten çıkan 1,25 kg protein varsa kalan 3,56 kg protein bezelyeden gelecek. Onu elde etmek içinse yaklaşık 60 kg bezelye lazım. :D

Özetle satış fiyatı 180 lira olan aracı ve satıcı kar marjı düşülünce 130 bandında bir rakam olması gerekir. Önceki mesajlarda 100 lira olduğu iddia edilmiş. Bu içeriklerden protein kısmını kurtarmıyor. Daha bir ton yan ürün var. :) Keşke ülkemizde güzel ve içeriğini aynen karşılayan mamalar çıksa ama denetim eksikliği olduğu sürece çok rahat davranmamanızı tavsiye ederim. :)

Yerli üretim olduğu için ucuzmuş ve bence içeriği fiyatına göre çok çok iyi. Tavuklu yetişkin kedi mamasına bakmıştım %40 taze ve kurutulmuş et içeriyor neredeyse ND kadar yani. Taurin oranı 1800 düşük biraz ama ekleme yapılabilir tavuk kalbi ve ciğeriyle desteklersek yeterli olur bence. Ki yavru kedi mamasında 2600 taurin oranı. Ben en kısa zamanda denemeyi düşünüyorum.

Sselin1

Natkarata ben de katiliyorum Türkiye de hayvanlara verilen deger ortada detayli bir denetim yapilacagini sanmiyorum. Her pahali mama kaliteli degildir. Ama cok ucuz bir mamanin kaliteli olacagina ya da iceriginde yüksek oranda gercek et olacagina inanmiyorum ki Türkiye de etin kilosu belli. Evet icerik kismi yüzdeler önemli ama kullanilan ürünün, malzemenin, üretilen yerin de kaliteli olmasi gerekiyor. Tabiki kötü bir mama diyemem ama bütceniz n&d veya matisseye yetiyorsa tercih etmemek daha mantikli.

%40 kurutulmuş ve taze kısmında çok şüpheliyim. nd kullanıyorum, neredeyse aynı dediğiniz gibi ve müthiş fiyat farkı var. Sadece yerli üretimle bu kadar olur mu anlamadım. Kullandığınızda iletebilirseniz çok sevinirim. Numune talep etmiştim ama hala gelmedi

Siyammm

Deneyeceğim sanırım kullandıktan sonra fikirlerini yazacağım. Bu fiyata kedilerin izi sağlıklı besleyeceğimize çok sevindim

Bkrrr

Ben de 15 kg yavru maması söyledim içeriği çok güzel

bihtercik

bugün numune istedim ne zaman gelir bilmiyorum ama şuan nd kullanıyoruz ve memnunuz.
sadece mysticin içeriği kötü değil ve fiyatı cezbetti.
o yüzden aklımda.
kullananlar varsa yorum yapabilir mi

ozzy35

kargo yüksek olmasa elimdekini yollayabilirim size kullanmıcam artık

bihtercik

siz neden vermiyorsunuz?

ozzy35

her türk markası böyle malesef spectrum mamaya da iyi demişlerdi aslında türkiye'ye gelen en iyi mama petcurean now'du keşke tekrar gelse

bihtercik

instagram hesaplarından yazdım.
adres telefon isim soyisim istiyorlar

yck

Bende instagram adreslerinden numune talep ettim 1 haftadır gelmedi. Bu durumu geri yazınca cevap vermediler görüldü attılar

Capadoc

Alip denemis olanlar sonucu yazabilir mi?
Nd veya acana alamayacam. Koca kangal besliyorum.

Kediduman

1 ay öncesinde numuneler elime ulaştı ve denedik kedim severkek yedi ama buradaki yorumlardan dolayı da pek vermek de istemedim başta mamaya karşı önyargı vardı çünkü. 3 tane küçük paket şeklinde elimize ulaştı zaten 1 paketi mamasına karıştırarak verdim diğer 2 paketi de ödül maması niteliğinde veriyorum gerci yemek istediği zaman paketi kendisi getiriyor :) şuan pro plan kullanıyorum bittiğinde mystic alacağım kesinlikle çok severek yiyor çünkü tavsiye ederim ama bu mamayı yediği zaman da dışkısında koku daha da artıyor ve daha yumuşak oluyor bunu daha önce yazanları da gördüm sanırım her kedide olan birşey