Mystic Kedi Maması Elime Ulaştı Denedik

cuneytsahin

Herkese merhabalar, Mystic kedi maması çıktığından beri herkes merak içerisindeydi, sitemizde kullanan yoktu, Pazar günü bir alışveriş sitesi üzerinden Mystic mamasının kısırlaştırılmış somonlu modelini aldım. Ürün bana Aras kargo ile geldi, streç filme sarıp göndermişler. Mama ilk geldiğinde biraz inceledim, çuvalın üstünde yazanlar ile sitede yazanlar birebir aynı. Çuvalı açtım, ağız kısmında elbise cırtlarına benzer silikon bi cırt sistemi yapmışlar ağzını kapatmak için ama ben pek işe yarayacağını düşünmüyorum. Sitede gördüğüme göre mamayı renkli bekliyordum ama tüm taneleri koyu kahverengi geldi. Mamayı kokladığımda bildiğimiz N&D'nin ocean morina serisinin kokusu geldi, tabii ki kedim kokuyu alınca çıldırmaya başladı. Normalde sabah mamasını yemişti ama 1 saat geçmesine rağmen mamayı kıtlıktan çıkmışçasına yedi. Ben bu mamadan çok memnun kaldım, umuyorum ki ülkemizdeki hayvanseverlerin N&D, Orijen ve Acana gibi yabancı mallarına yüksek meblağlar vermesine gerek kalmayacak bu mama sayesinde, ilerleyen zamanlarda kedimin vücudu üzerindeki etkisini de yazacağım.

57 CEVAP

Natkarat

Yazmamasının nedeni denetim eksikliği başka bir şey değil. Yazanların da doğruluğundan emin olamazsınız çünkü maalesef ülkemizde olması gereken denetim yok. N&D, Orijen ve Acana gibi markalarla kıyaslamışsınız ama bu markaların içeriği eksiksiz olmakla birlikte olası hileler ya da ısıl işlem eksikliği(bakteri, virüs ve mantarları elimine etmek için) gibi durumlarla karşılaşmazsınız. Gönül ister hepimiz Türkiye üretimli mamalar kullanalım ama devlet bu denetim sorununu çözümlemeden maalesef Türk markalarına güvenemiyorum.

Diğer bir konu bu mystic mama ile paw paw aynı firmanın ve aynı fabrikada üretiliyor. Neden isim değişikliğine gidildi? Ayrıca ülkemizde üretilen kedi/köpek mamaları bu kadar uygun fiyatlı olmasına rağmen Avrupa'ya neden ihraç edilemiyor?

Kısaca bunları göz önünde bulundurmanızı tavsiye ederim.

BalliBadem

@natkarat nasıl nd ile matisse aynı firmanın ama isimleri farklıysa mystic ile pawpaw ın adının farklı olmasıda gayet normal içerikleri çok farklı

Bellasmom

Yorumunuz için teşekkürler ben de merak ediyordum. Numune istemiştim göndermelerini bekliyorum ancak göndermeseler bile elimdeki varolan mama tükenince bu markayı almayı düşünüyorum.

Catloveerr

@bihtercik içerisindeki her şey açık açık yazmıyor bence pek güvenilir değil pakette yazması gerekirdi n&d ile kıyaslanamaz bence

RayNoX

Zaten yerli mamalara karsi bir önyargı var bu önyargı insallah kırılır

Bellasmom

Kediniz bir ayda yaklaşık kaç kilo yiyor? Düzgün koşullarda muhafaza etsem bile sanki 15kg alırsam bozulurmuş gibi geliyor.

cuneytsahin

Benim kedi aylık 2 kilo yiyiyor.

Fdmedal

Yaklaşık 3 buçuk haftadır mystic kısır kedi maması kullanıyorum. Benim kedim çok seçici olmadığı için bu zamana kadar hangi mamayı verdiysem yedi bu mamayı da bayıla bayıla yiyor ancak dışkısı sıvılaştı ve koku yaptı daha önce ki mamalarda böyle olmamıştı mama bitene kadar dışkısı değişmezse tekrar yazarım buraya

Kerevit

Numunem geldi kedim yedi. Fakat uzun süreli etkisi için sizden son bir yorum alsak. Sorun yaşayan oldu mu arkadaşlar? Etkilerini tartışmk için iyi bir süre bu başlık

Anonymus552223

Turk markasi mi?

Catloveerr

E bu değerler sitesinde de yazmıyor çok saçma değil mi bilmemiz gerekir. @mysticpetfood instagram hesabından numune istedim geldiğinde sorabilirim ama sormak isteyen varsa instagram hesabından sorsun bence bu değerleri

Carathras

Çok uzun yazmışım biraz mesleki alışkanlık sanırsam, Bursa'da yaşayan ve numune alamayıp denemek isteyen olursa (somonlu kısırlaştırılmış için) yardımcı olmaya çalışırım.

Anonymus552223

Fiyatlara bakiyom bi yerde 15 kilosu 300 bi yerde 185

nidaxu

çok teşekkürler. ben de bu mamayı almayı düşünüyodum umarım benimkiler de sever. poşetin fermuarı olması çok sevindirdi beni çünkü mamayı bölmek zor oluyo dayanmaz demişsiniz umarım dayanır

cuneytsahin

Poşetin fermuarı yok bildiğimiz cırt cırt var naylondan, zaten mama tanelerinin olduğu resimde görürsünüz nasıl bi şey olduğunu.