Mystic Kedi Maması Elime Ulaştı Denedik

cuneytsahin

Herkese merhabalar, Mystic kedi maması çıktığından beri herkes merak içerisindeydi, sitemizde kullanan yoktu, Pazar günü bir alışveriş sitesi üzerinden Mystic mamasının kısırlaştırılmış somonlu modelini aldım. Ürün bana Aras kargo ile geldi, streç filme sarıp göndermişler. Mama ilk geldiğinde biraz inceledim, çuvalın üstünde yazanlar ile sitede yazanlar birebir aynı. Çuvalı açtım, ağız kısmında elbise cırtlarına benzer silikon bi cırt sistemi yapmışlar ağzını kapatmak için ama ben pek işe yarayacağını düşünmüyorum. Sitede gördüğüme göre mamayı renkli bekliyordum ama tüm taneleri koyu kahverengi geldi. Mamayı kokladığımda bildiğimiz N&D'nin ocean morina serisinin kokusu geldi, tabii ki kedim kokuyu alınca çıldırmaya başladı. Normalde sabah mamasını yemişti ama 1 saat geçmesine rağmen mamayı kıtlıktan çıkmışçasına yedi. Ben bu mamadan çok memnun kaldım, umuyorum ki ülkemizdeki hayvanseverlerin N&D, Orijen ve Acana gibi yabancı mallarına yüksek meblağlar vermesine gerek kalmayacak bu mama sayesinde, ilerleyen zamanlarda kedimin vücudu üzerindeki etkisini de yazacağım.

57 CEVAP

BalliBadem

Instagramdan @mysticpetfood hesabına yazın 2-3 gün sonra yazıyorlar ama bilgi verirler kargo parasıda yok

Gözlemlediniz mi acaba kedinizi?

cuneytsahin

Mamayı çok güzel yediler çok doyurucu ancak her iki kedimde de gaz yaptı, sanırım mamanın içinde nohut olmasından kaynaklı. Sürekli gaz çıkarıyorlardı. Hatta öyle bir gaz çıkarıyorlardı ki gaz çıkarırken gazın basıncıyla birlikte popolarından misket büyüklüğünde dışkı parçası fırlattıkları bile oldu.Tuvalete gittiklerinde öyle bi kokuyordu ki resmen bayat yumurta yemiş insan dışkısı gibi kokuyordu. Artık Felicia ile karıştırarak veriyorum problem olmuyor, her kedide aynı etki olur mu bilmiyorum.

Anonymus552223

Benimkilerde gaz yapmadi. Kakasi cok az yumuşadi ama zaten cok sertti iyi oldu

NSukun

Bende Instagram dan numune istedim ama on gün falan oldu cevap da verdiler ama gelmedi yemezler diye korkuyorum genelde uygun fiyatlı mama alıyorum ama golosiyi yemedi benim iki kedim de küçük paket olmadığı için endişeleniyorum sipariş vermekte

Anonymus552223

3 4 aydır kullaniyorum. Etkisi güzel. Tüylerinden anladigim kadariyla tabi. Pamuk gibi parlak, kepek de yok fazla

Carathras

Merhabalar,
Ben tam 2 ay önce somonlu kısırlaştırılmış olan paketten aldım ve 5 kedim de yemekteler.
2 ay önce instagram adreslerinden numune talep etmiştim ve biraz geç de olsalar gönderdiler ve ardından 15 kg sipariş verdim. Hiçbirinde ters etki görmedim ve yeni bir paket daha sipariş ettim.
Bu yeni paketi N&D balkabaklı kısırlaştırılmış paket ile beraber kullanacağım.
Açıkçası bu fiyata düşük tahıllı ve içeriğinde mısır ve türevleri olmayan bir mama bulmak zor, Mystic tercihimin en büyük sebebi budur. Özellikle bu fiyat aralığında bence çok mantıklı bir tercih tabiki evdeki dostuna yan etki yaratmadıysa.
İçerisindeki yazılmayan mineraller ile ilgili instagram adreslerinden sormuştum ama bir yanıt gelmedi aslında bunun için kullananlar olarak biraz üsteleyip bilgi alabilirsek iyi olacak.
Mamayı üreten firma Hermos Pet, yani Paw Paw harici Myfood ve veterinerler için Benefit markaları var. Ayrıca birde satışta henüz olmayan dört gözle çıkmasını beklediğim tahılsız markaları Klicker var, içerik olarak iyi görünüyor fiyat olarak da rekabetçi olması halinde çok iyi bir alternatif olacaktır. (En azından benim düşüncem N&D yerine tercih edeceğim.)
Özellikle fırsat bulup firmayı zorlayabilirsem bilgi almaya çalışacağım.

Ben vitaminlerini yeterli bulmadım bence iyi bir mamayla karıştırılarak verilebilir

Elifozdemrrr

Bende denemek için aldım mamadan ilk başta sadece tek bir öğün yiyip tuvalete çıktı ve kakası bayağı bir siviydi sonra kendi manasıyla karistirdim proplan normale döndü haşlanmış tavuk vs ile bu sorun çözülür ek gıdalar ile yani benimde bir sonraki ay geçecegim mama mystic gurme ama uzun süreli etkisi nasıl olur denemek lazım kilosuna tüylerine diskisina sizde yazin olur mu

Numune sipariş verdim. Artık kargo ücretini alıyorlar 8.5 TL en fazla 2 tane 300er gramlık alabiliyorsunuz tek kargo içinde. Numune işini de bir siteye düzenlemisler. Almak isteyenler için link: www.mysticpetfood.com/tr/numune-talebi
Ne kadar sürede gelir bilmiyorum, gelince deneyimlerimizi yazacağım.

Bsrsr

3 kedim var. 4 senedir N&D mama serilerinden yediler. Son fiyatları çok yükselince bende bu marka mamaya şans vermek istedim. Sitelerden kullanıcı yorumları aradım. Pek yorum bulunmuyor yeni çıkan bir mama olduğu için. 1,5 kg sipariş ettim. Güncellemelerimi bildiririm

kim_possible

yarım saat önce n&d marka mamada kesin karar kılmışken birden mystic marka mama çıktı karşıma. yorumların hepsini okudum, herkes deneyimlerini daha sonra yazacağını söylemiş ama geri dönüp yazan neredeyse hiç yok. bu yüzden up'lıyorum.

Kullananlarda durum Bedir onerıyormusunız mamayı

BalliBadem

Skt ni ve siteyi söyler misiniz çünkü bende internetten almak istiyorum ama tarihi yakın gelir diye korkuyorum

cuneytsahin

Düzeltiyorum yukarıda yanlış yazmışım, ürün bana Sürat kargo ile geldi.