Kedim Mamayı Yedikten Sonra Kusuyor

Alperenlvs

merhabalar kedim her öğünden sonra mamayı geri kusuyor mamalar bütün bütün çıkıyor sizce nedeni nedir ne yapmalıyım parazitten yaparmı yardımcı olurmusunuz lütfen !!!!!

21 CEVAP

ZehraBulutt

Çok ve hızlı yiyor büyük ihtimalle. Mama kabı ağzına kadar dolu olmasın, öğünlere bölün mamasını.

Cansumuezza

Her zaman olması biraz düşündürücü. Veterinerinize iletişime geçmekte fayda var

ZehraBulutt

Yavrularda oluyor özellikle bu tarz kusmalar. Parazit aşıları varsa korkmanıza gerek yok. Dediğim gibi yapın kusması geçecek bence.

Alperenlvs

@ZehraBulutt evet hızlı yiyiyor ve geri kusuyor korkuyorum parazitle veya üşütmeyle alakası vardır diye :(

Alperenlvs

teşekkürler cansu hanım sizce parazitle ve üşütmeyle alakası varmıdır

Cansumuezza

Kaç aylıktı kediniz

Alperenlvs

9 aylık ama mamada büyük geliyor olabilir reflex in tavuklu maması yetişkin veya yavru yazmıyor

calymath

Ve hangi mamayı yiyordu. Bazı mamalar kusmaya sebep olabilir. Bu normal.

ZehraBulutt

Mamadan o zaman büyük ihtimalle. Size en uygun fiyatlı olarak matisse önerebilirim. Mamada çok ucuza kaçmamak gerek, ettiğiniz tasarruf katlanarak veteriner masrafı halinde geri dönüyor sonra.

Cansumuezza

Başka bir kuru mamaya geçip birde öyle gözlemleyin isterseniz ve tavuklu olmasın

ZehraBulutt

Küçük değilmiş kediniz ben daha ufaktır diye düşünmüştüm.Mamanızı değiştirin ama daha iyi bir mamaya geçin belki de mamadan dolayı kusuyor. Her yemek yedikten sonra oluyorsa veterinere danışmak gerek tabi, belki de midesiyle ilgili bir problem var.

Alperenlvs

sadece kuru mamada kusuyor yaş mamada değil

ZehraBulutt

Yaş mamada hangi markayı kullanıyorsunuz?

Alperenlvs

jungle

Alperenlvs

birde veterinnerden aldıklarım vardı ismini unuttum gold la başlıyordu galiba