Otobüse Hayvan Almama

ayselsckn

otobüs firmasından bilet almış ve evcil hayvanımın oldugunu belirtmiştim. Ancak son dakika bana kedimi alamayacaklarını söylediler. Biletimi iptal etmek zorunda kaldım. nereye şikayet edebilirim.

15 CEVAP

hcerenk

artık yasallaşmadı mı ya? ne garip şey.

gulatakan

Hangi firma almadı acaba ? Firmayı otobüs saatini nerden nereye gittiğiniz belirtip cimere yazabilirsiniz.sikayet var a da yazarsanız firma ilgilenebilir.sizin bir daha yaşamamanız için ve diğer insanların da ilerde yaşamaması için mutlaka şikayet edin buralara

Katya06

Karayollarına şikayet ediliyor bildiğim kadarıyla. Otogar polisine şikayet etseydiniz keşke yönetmelikler bağlayıcıdır yani hukuk kuralları gibi herkes uymak zorundadır.

hayvansever_

Gerçekten yasa çıktı o kadar sevindik bi garip oluş :(
Bence bileti alırken bellirtiyseniz aynı yeri arayıp konuşun yardımcı olurlar herhalde.

ayselsckn

evet yasallaştı ama firma sorun çıkardı.

hayvansever_

Gerçekten yasa çıktı o kadar sevindik bi garip oluş :(
Bence bileti alırken bellirtiyseniz aynı yeri arayıp konuşun yardımcı olurlar herhalde.

hayvansever_

yaptıkları baya saçma adınıza üzüldüm gerçekten :(

Siyammm

Arkadaşlar yazmıştı ama unuttum polis çağırın almak zorunda kalırlar

Esra12345

Hangi firma o

radagast

kesinlikle polise şikayet etmeliydiniz. yasal olarak kimse biletli yolcuyu taşımamazlık edemez. ayrıca sizin de dediğiniz gibi yeni çıkan yasa nedeniyle almak zorundalar.

benim başıma böyle birşey gelse direk polisi ararım o otobüsü de kaldırmam hiçbir şekilde. siz de böyle yapmalıydınız bence.

ama yine de bence dava açın. hem zararınız da karşılanır, hem de emsal olursunuz :)

http://www.tofed.org.tr/bilgi-edinme/yolcu-haklari
https://www.resmigazete.gov.tr/eskiler/2020/01/20200110-2.htm

ayselsckn

Bileti aldım öncesinden belirttim kedim olduğunu. Yolculuğa 2 gün kala alamayız dediler. Hatta yan koltuğu alırsanız olur diyerek bir tane daha bilet satmaya çalıştılar.

Esra12345

Hangi firma

ayselsckn

Urfa Cesur firmanın adı.

behcetaydinelli

Karayolları kanuna göre 8 kilogramı aşmayan evcil hayvanları almak zorundalar. Aksi halde karayolları genel müdürlüğüne ya da güvenlik güçlerine bildirebilirsiniz.

Helppaws

Şikayetvar'a şikayet edebilirsiniz.