Karma Aşısı Sonrası İştahsızlık

OglusumAReS

2,5 aylık kızım dün karma aşısı ve iç parazit hapı aldıktan sonra gün boyu kustu bugunde istahsız halsiz sürekli uyuyor zorla su ve mama yediriyorum 1 çay tabagını geçmemiştir yediği normal mi?

27 CEVAP

Cansumuezza

Daha 2,5 aylık kediye karma aşı ve ic paraziti aynı anda mı yaptilar? Evet halsiz olmasi çok normal ama normalde karmadan bir hafta sonra yapilir iç parazit. Sanki kacacaksiniz daha bebek kediye aynı anda yüklemiş herşeyi şaka gibi.. geçmiş olsun

LadyAndCat

Kevser Hanım da söylemiş.
Kedinizin 500 gr olduğundan emin misiniz. Kilosu çok az. Belki de 2,5 aylık değildir ?! 2 aylık kedi normalde 700-900 gram kadardır.
Yani 2,5 aylıksa en az 1 kilo olmalı.
Veteriner kilosu için size hiçbir şey söylemedi mi ? Kilosu düşük gibi.
Karma aşı birden fazla aşı içerdiği için biraz ağırdır. Ufaklığa biraz ağır gelmiş. Yarın durumu düzelmezse battaniyeye sarıp minnoşu üşütmeden bir doktor Amca veya Teyze’ye gösterin.

Cansumuezza

Bu veterinerin adını söyler misiniz izmirdeyim bende gitmemem gereken veteriner listesine alayım.Yada kedinizi petsoptan satın aldınız da oranın malum anlaşmalı veterinerimi?

OglusumAReS

Çok teşekkür ederim hepinize bilgilendirdiğiniz için kusma yok su içiyor az da olsa mama yedirıyorum

OglusumAReS

10 gün önce hem iç hem dışparazit yapılmıstı zaten karma aşısı için gittik hapı yuttururken sordum neden diye 2.doz dedi cok uzun sürer mi bu iştahsızlığı

OglusumAReS

10 gün önce hem iç hem dışparazit yapılmıstı zaten karma aşısı için gittik hapı yuttururken sordum neden diye 2.doz dedi cok uzun sürer mi bu iştahsızlığı

iameceevans

Kaç kilo çıktı kediniz?

OglusumAReS

500 gram

Kevserhaksever

1 kilo olmadan kediye normalde aşı yapılmaz. Benim kedimde 2 aylıktı iç dış parazit ve karma asi aynı anda yapıldı ama 1 kilo 300gr dı. 500gr çok az diye düşünüyorum.

OglusumAReS

İç dış parazit aşısını 350 gram ken kapıldı 10 günde 150 gram almıs cok güzel dedi veteriner 500 gram olmus karma asısını yaptıilk kedi deneyimim daha önce hiç bakmadım bilinçsizim veterinerimiz be diyorsa tamam diyorum

Zeynucka

Veterinerinizi acilen değiştirmelisiniz

OglusumAReS

İlk götürdüğümde 350 gramdı anne sütü az almıs cok küçük dedi hills yaş mama verdi fakat yemedi royal cann kıtten kuru mamayı ıslatıp verdim hep birde bebelac önerdi günde 4 kere 5 cc verdim Suan gayet sağlıklı dedi bebelac verme dedi banada cok zayıf geldi ekstra bişeye gerek yok toparlanır dedi

LadyAndCat

Hangi mamadan ne kadar veriyorsunuz? Yaş mama mı veriyorsunuz, kuru mu ? Biraz hafif kalmış sizin ufaklık. Veterineriniz sağlıklı dediyse belki de biz Teyze’leri olarak evham yapıyoruz :))
Veterinerinize yine danışmanızı öneririm. Kilo konusunu da sorun lütfen. Benim de kedilerim zayıf ama sağlıklılar. Şişman değil sağlıklı olmaları önemli.

OglusumAReS

İlk götürdüğümde 350 gramdı anne sütü az almıs cok küçük dedi hills yaş mama verdi fakat yemedi royal cann kıtten kuru mamayı ıslatıp verdim hep birde bebelac önerdi günde 4 kere 5 cc verdim Suan gayet sağlıklı dedi bebelac verme dedi banada cok zayıf geldi ekstra bişeye gerek yok toparlanır dedi

OglusumAReS

Cuma gününden beri alıstı kuru mamayı ıslatmadan veriyordum taki aşı olana kadar reddediyor suan kuru mamayı tekrar ıslatıp vermeye başladım yeterki yesin