Geçmeyen İshal Lütfen Yardımcı Olun :(((

yagmur12345

Kedimiz iki haftadan beri ishal. Veterinere gittik antibiyotik tedavisi ve zehirlenme ihtimaline karşı kortizollu bir tedavi uygulandı iç parazit aşısı var. Veterinerimiz probiyotik toz vermişti onu kullandık fakat hala düzelme yok. Yeme içmesi iştahı enerjisi iyi fakat ishali bir türlü düzelmiyor. Başına gelen oldu mu böyle bir durum sürekli veterinere gitmekten stres oluyor diye tekrar götürmeye korkuyorum lütfen fikri olan yazsın çok üzülüyorum :(((

17 CEVAP

LadyAndCat

İki haftadır ishal olması ciddi bir durum. Eğer yavruysa büyüme geriliği bile olabilir...
Fragyl şurubu deneyebilirsiniz ama danışmanız gereken kişi veteriner.
Durum ciddi yalnız bunu bilin.

Fatiko

Hills i d yaş mama ve içine bir kapsül reflor kırıp karıştırın 1 günde bir kaç öğüne bölüp verin yesin.

yagmur12345

Bir buçuk yaşında daha önce hiç böyle bir sıkıntı yaşamamıştık veterinere götürürken çok stres oluyor arabayla yol uzun biraz o yüzden durumu daha kötü olur diye korkuyorum :(( bugün telefonla arayıp tekrar bilgi alacağım. Teşekkür ederim size de cevabınız için

Alsimist

Daha önce ben de aynı durumla karşılaştım, olabildiğince ilaçtan uzak emin olunan doğal yollarla tedavi etmek daha faydalı olacaktır. Stres,ishali daha da tetikler. Günde üç tatlı kaşığı kadar ılık kefir vermeniz işinize yarayacaktır ,ben o şekilde iyileştirdim. Geçmiş olsun

yagmur12345

Şuruba başlamış olduk umarım toparlar. Reflor de bildiğim kadarıyla probiyotik şuan için gimcat'in maltını da verdiğim için fazla gelebilir sanırım.
Yoğurt çok sevmiyor kızım ama belki kefire hayır demez onu da mutlaka deneyeceğim. Çok teşekkür ederim cevaplarınız için

pinarcaya

Probiyotik ve prebiyotikleri donusumlu olarak uzun sure kullanmaniz lazim. Antibiyotik icin once diskisini labprutava gonderip icindeki bakteriyi belirlemeleri lazim ki.ona uygun antibiyotik verilsin.

Kevserhaksever

Streste ishali tetikleyen bir etken benim kedimi yikadigim zaman ishali tetikledi. Bizde probiyotiktoz kullandık 5 gün fakat yaramamıştı daha sonra veterinerimiz gimcat gastro sindirim sistemi için olan maltı verdi ve 1 gün sonra ishali geçti. Veterinerinizden sorarak kedinize uygun kullanım yoluyla temin edebilirsiniz. Ayrıca yabancı bir cisim yutma ihtimali var mı kedinizin ?

yagmur12345

Gözlemlediğim kadarıyla yabancı bir cisim yutma durumu olmadı. Gimcat'in dediğiniz maltını sipariş verdim. Veterinerde telefonda ercefuryl şurup tavsiye etti yine geçmez ise tekrar götüreceğim mecbur :(( hem şurup hem maltın birlikte kullanımı sorun olmaz değil mi

LadyAndCat

Sorun olmaz ama malt günlük olarak bir bezelye tanesi kadar veriliyor diye biliyorum.
Şurup etkili ama zor yiyebiliyorlar.
Bu yüzden aroması ve kokusu yüksek bir yaş mamayla birlikte vermenizi öneririm. 0,5 ml bebek şırıngasıyla. Mamanın içinde iyice karıştırın. Kokusu kötü şurubun tadı da kötü o yüzden yemek istemiyorlar.

yagmur12345

Öyle vermeyi deneyeyim.Çok teşekkür ederim cevaplarınız, yardımlarınız için

Boldi

Şeker gibi bazı yiyecekler kedileri ishal yapabilir eğer bu yüzden olmuşsa geçer

Merhaba aynı sorunu bende yaşıyorum ve veterinerler kan testi vs tüm testleri yaptı herşey normal. Düzeldi mi ve nasıl düzeldi veya son durum nedir bilgilendirir misiniz?

senabayazt

bende aynı sorunu yaşıyorum gimcatın macunu işe yaradı mı acaba çok çaresiz bi durumdayım nolur yardım edin

Boldi

Benim kendime de oldu ama geçti

akarhan35

Benimde yavru köpeğim var sorunu aşan oldu mu