Uygun Mama

Betulkmm

Kedim yeni kısırlaştırıldı. 70₺ bütçem var. Önceden bonacibo yiyordu. 7 aylık. Uygun fiyatlı ve güzel bir mama arıyorum. Tüyleri çok güzel. Dökülsun istemiyorum

21 CEVAP

Sselin1

Eger yas mama icin baska bütceniz yoksa veya evde yapip vermiyorsaniz. Ben de 10 kilo matisse tavsiye ederim ayda 50 lira harcamis olursunuz. 20 tlyi de yaş mama icin ayirirsiniz. Ama yas mamayi evde yapiyorm ya da ayri butce ayirirm derseniz N&D dusuk tahillinin 10 kilosunu alabilirsiniz kilosu 34 liraya geliyor. En cok tercih edilen mamalardan biri özellikle baliklisini kediler cok seviyor.

TATA4242

Fiyat olarak size uygun ve içeriği iyi olan mystic kullanabilirsiniz.Kredi kartı ile aldığınızda taksit ile alabilirsiniz.15 kg olduğundan dolayı epey ucuza denk geliyor.En az 6 ay idare eder.6 ay taksit yaptırırsanız,eğer öğrenciyseniz bile çok rahat altından kalkarsınız.

Catloveerr

Ayda 70 lira ise matisse alabilirsiniz on kilo 250 lira kilosu 25e geliyor

LadyAndCat

Bona Cibo’dan memnunsanız aynı markanın kısır kedi maması var.

LadyAndCat

Purina One da kaliteli bir seçenek ve 1,5 kilosu 69-70 lira. Hem kısır kediler için hem de tüy sağlığını koruyor. Ben memnunum. Deneyin derim.

Betulkmm

Kedim 7 aylık tüm markalar da adult yetişkin yazıyor. Ağır gelmez mi adult versem.

LadyAndCat

Eğer kilolu veya iri bir bebekse 7 aylıktan itibaren yetişkin maması verebilirsiniz. Eğer zayıf ve biraz toparlanmasını istediğiniz bir dişiniz varsa yavru mamasına devam edebilirsiniz. Kedinizin gelişimine göre mama kararı vermenizi öneririm.

Sselin1

Kediniz kac kilo. Yetiskin mamalar kitten mamalardan daha hafiftir agir gelmez siz insan yavrusu gibi düşünmeyin :)

Betulkmm

4kilo

Betulkmm

Çünkü çoğu markalarin kısır mamasinda hep adult yazıyor.bonacibonun da kısır mamasini ileri yaş ve kilolular için vardı oyuzden bilemedim.

Sselin1

Matissenin kısır mamasını tercih edin ozaman. Kediniz disi çünkü 4 kiloyu aşmamaya calisin. Yada n&d balikli yi deneyin kilo artisi olursa matisseye gecersiniz. Bunlar haricinde Brit care (sunny )ve Purina one icerik olarak cok iyi degiller ama tüylere iyi geliyorlar. Secim size kalmis.

pro choice yada brit care bakabilirsiniz uygun fiyatlı ve kaliteli mamalar her ikisi de

Betulkmm

Kedim erkek✨

Betulkmm

Kedim 7 aylık. Bütçem 70₺

Sselin1

Ama n&d nin kisir kedi mamasinda secenek yok sadece tavuklusu var. Tüy dökümne sebep olabilir her kedide olacak diye bir sey yok tabi. Diger seceneklerin de eger kediniz kiloluysa yag orani fazla gelebilir. Ama kediniz zayifsa kullanabilirsiniz.