Kedi Nanesi/Otu

Oske22

Anket

Evet
(5 oy)
Hayır
(0 oy)
Toplam (5 oy)

Kedi nanesi kediyi sakinleştirir mi? Kullanan var mi?

43 CEVAP

Oske22

Kendine Özgüveni olmama ihtimali var mı ki? Hiç düşünmemiştim. İlk almaya gittigimde dakikalarca kucagimda kalmıştı o sırada ben önceki sahibiyle konuşurken. Tamam dedim cok tatli bir kedi ama onu biz mi yaptık böyle anlamadim. Perdeleri tirmaladiginda falan hayir diye bağırıyorum ama ya yapmaya devam ediyor ya da kaçıyor. Sonra yine yapıyor tabi vazgeçmiyor

LadyAndCat

Evet. Korkak olabilir? Özgüvensiz olabilir. Her şey olabilir.
Yüzüne saldırması hiç normal ve iyi değil. Vahşilik gösteriyor. Evde bir şekilde ona uygun olmayan bir durum veya şey var. Saklanıyorsa yatak altlarına, yerlerde geziyorsa bu da normal değil.
Çok ilginç bir önerim olacak ama: jackson galaxy izlemeni öneririm.
Bu tarz şeyleri inceliyor ve çözümler sunuyor tv programında. İnternetten bulup senin sorununa yakın vakalara göz at lütfen.
Umarım düzelir.

Oske22

Çok teşekkür ederim beni dikkate alıp yanıtladığınız için. Bugün dışarıdaydım bir süre evde yalniz kalmak zorunda kaldi o yüzden. Eve geri döndüğümde koşarak geldi hemen önüme sürtünmeye başladı. Çok mutlu oldum yani

Oske22

Çok sevimli ama ailedeki kimse sevmiyor onu ben hariç. Ne yapacağımı bilemiyorum. yakın zamanda bir kediyle karşılaştık kucaktan inmiyor tam bir sevgi pıtırcıgı. Açıkçası onunla karsilastirilinca ailem bu niye böyle, kendini niye sevdirmiyor demeye başladılar. Eşyalara zarar verince de tabi malum :( onu cok seviyorum, ilgileniyorum ama tuhaf bir şekilde boyle yani. Karakteri boyle herhalde diye düşünüyorum.

LadyAndCat

Kedin kaç aylık???
Kediler 3 aylıktan büyük olunca insana alışmakta zorlanıyorlar.

Oske22

Benimki sabah kalktığında 10-15 saniye mirildanip bana sürtünüyor ama oksayinca ben hemen gidip kendini temizliyor.

Oske22

kedisi dogum yapmış biri sahiplendiriyordu yavruları daha 2 aylik falandı aldığımda. Yani ev ortamından dışarı çıkmamis hic. Tekir 5 aylik bir kedi

LadyAndCat

Normal :)) sabah uyandıklarında en minnoş halleri. Kendini temizlemesi normal çünkü senin kokun ona geçiyor. Kediler kokularının lokmasını seviyorlar. Dünyayı kokuyla algılıyorlar. Her şeyi kokluyorlar. Her yere de sürtünüp kokularını bırakıyorlar böylece başka kediler/köpekler onun orda olduğunu, oradan geçtiğini veya bir yerin onun bölgesi olduğunu öğreniyorlar. Onun kimliği kokusu oluyor. Hepsi normal :))

Oske22

Bu arada bahsettiğim kedi de sokakta yaşıyormuş veteriner bulunca sahiplendirmek için kliniğe getirmiş ama görseniz nasıl sevdiriyor ben kucağından indiriyorum o geri geliyor. Bizimki de kaçacak yer arıyor

Oske22

Kızgınlığa girmesi icin erken değil mi? veteriner 10 aylikken yapacağını söyledi.

Oske22

Ben bağırınca kulaklarını geri yatırıp, gözlerini büyütüyor ve yüzüme saldırıyor. Ne yapacağımi sasirdim gerçekten

Oske22

Evde ne gibi bir durum olabilir ki? Ben her şeyi ona uygun ayarlamaya çalışıyorum. Kimse ona karşı kötü davranmıyor. Yani hayır diye bağırmak haricinde. Misafirler geliyor ayda bir kez falan onunla alakası olabilir mi? Sürekli onların yattigi odaya girmeye çalışıyor, eşyalarını vs kokluyor. Mesela ilk geldiği zamanlar kucagimda, yatağımda uyurdu sonra ayri yer yaptık ona yatak yani orada yatiyor. Tırnağini kestirmedigi icin birkac kez uykulu aninda kucağımda kestim ve artik kucağıma gelmiyor. O yüzden kucagimda kesmiyorum ki zaten artik kucağıma da gelmiyor :(

srplzngl

  1. aydan itibaren kızgınlık başlayabilir. En sağlıklısı kızgınlık öncesi kısırlaştırmadır. Gece boyu miyavlamalar başlarsa iyice sıkıntıya girebilirsiniz. 10 aylık olmasını beklemeyin. Gerekirse başka hekimlerle de görüşün. Yani en azından ben olsam bu şekilde yapardım.

srplzngl

Sağlık durumu iyiyse şu anda operasyon için en doğru dönemde.

srplzngl

Bunu ben söylemiyorum, araştırmalar söylüyor.