Kedi Nanesi/Otu

Oske22

Anket

Evet
(5 oy)
Hayır
(0 oy)
Toplam (5 oy)

Kedi nanesi kediyi sakinleştirir mi? Kullanan var mi?

43 CEVAP

Oske22

Zaten verteriner korkusu var, şuan kisirlastirsam daha asi olmaz mi?

LadyAndCat

Neden artık seninle uyumuyor?
Bu meselâ ciddi bir değişiklik bir kedi için. Tekrar yakınında seni görerek uyuması mümkün mü???onunla konuş huzursuz olduğunda sakinleştirmeye çalış. Gerçekten işe yarıyor. Kucağına da alabilirsen süper olacak. Tekrar kucağına almaya çalış. Ödül mamasıyla tavlamaya çalış onu. Güvenini kazan. Mamasını belli saatlerde verin.
Mesela sabah 7, akşam 7 gibi ve mama verirken sevmeye çalış.
Misafirlerden rahatsız olanlar da var ama sanmam. Sizdeki durum o değil gibi...
Güven duygusunu kaybetmiş.
Babam da uyurken tırnak kesiyor korkma. Ben uyanıkken yapmayı doğru buluyorum. Yapıyorum biraz küsseler de o an bana...

LadyAndCat

Erkek kedilerin kısırlaştırılması için en az 10 aylık olmaları gerekiyor hatta en iyisi 1 yaşına gelmeleri.
Erken kısırlaştırma erkek kedilerde sağlık sorunlarına yol açıyor hatta ölebilir !
Ayrıca erkek kediler kızgınlığa girmez veya çıkmazlar. Daha yaşı küçük.

Oske22

Ladyandcat
Ben kendi yeri olsun istedim, cunku gece hemen yanımda yatıyor ve ezme riski var. Bundan korktuğum icin hemen yatağımın yanina bir yatak yaptık. Yani beni görebiliyor yatarken. Kucağına al demişsiniz ama aldığımda hemem kaçıyor maalesef durmuyor. Bir de ödül mamasını deneyeyim.
Kısırlaştırma olayına gelirsek veteriner 10 aylikken yapariz dedi ama ben de çoğu yerde 5 aylikken yapilmasi gerektiğini okudum. Bilemiyorum yani hangisi daha doğrudur
Kedim dişi bu arada.

LadyAndCat

Oske22
Kediniz dişiyse 6 aylıktan itibaren ve ufaklık 2 kiloya ulaşınca yapabilirsiniz. Ameliyattan önce kan tahlili yaptırıp genel sağlık durumunu da öğrenmiş olursunuz.
O zaman şimdiden iyi bir veteriner araştırın. Belki de sadece çok hareketlidir ufak kız ve ele avuca sığmıyordur. Daha küçük gerçekten küçük. Kan alınırken de onunla konuş ve elini tut.

hcerenk

Ben kisirlastirdim, bize bir miktar opturmeye başladı kendisini. Ama sanırım soruyu soran arkadaş henüz kisirlastirmamis.

hcerenk

Ben kısırlaştırdınız mı diye soranın siz olduğunu fark etmemişim kusura bakmayın :)
6 ocakta kısırlaştırdım ben. Aslında niyetim 1 yaşına kadar beklemekti ancak birbirlerinin düzenini bozmuşlardı artık. Kızgınlıktan çıkıp yeniden kızgınlığa giriyorlardı. Hormonları çok etkileniyorlardı, Şıra da Boza da dişi bir de. O yüzden kilo ve diğer kontrolleri normal çıkınca kısırlaştırdık.
Daha bakın 1 ay bile olmadı ama mesela bize karşı olan tavırları biraz sakinledi. Eskiden hiç öpemezdim, sevemezdim şimdi biraz biraz o kırıldı. Kafasını tutup cop cop öpebiliyorum :)
Yine de Şıracım hiçbir şeye ses etmediği için sevgi hıncımı hep ondan çıkarıyorum :)
Umarım sizin ufaklık da bizimki de kısa zamanda düzelir.

Natkarat

Mesajların hepsini okuyamadım maalesef. Önerilmediyse sizin ilacınız kot bayoun. Veterineriniz satıyorsa ondan temin edin, satmıyorsa internetten alabileceğiniz yerler mevcut. En kötü satan bir veterinerden arkadaşınız aracılığıyla temin edin. Bitkiseldir verirken korkmanızı gerektirecek bir durum yok. Bütçe elvermiyorsa gimcat'in anti stress ürününü bir süre kullanabilirsiniz. Kedim onu ayrıca çok seviyor. :)

Oske22

Kısırlaştırdiktan sonra kedilerin daha sakin olduğu söyleniyor doğru mu?

Oske22

Veterinerimiz cok iyi, ilgili ama 10 aylıkken yapacağız dedi. Sonuçta veteriner doğrusunu o daha iyi bilmez mi? Araştırdım baya bu konuyu ama her yerde farklı şeyler söyleniyor. 2 aylikken, 5 aylikken, 1 yaşındayken vs.

Oske22

bir de şey var, son zamanlarda farkettim. Dokunmama değil opmeme izin veriyor yalnızca. Dediğiniz gibi Jackson Galaxy izledim. Orada kedileri severken tüyleri elektriklendigi icin hoslarina gitmiyormus.

Oske22

Hcerenk
Gerçekten ayni şeyleri bizimki de yapıyor. En ufak bir sese hemen uyanir, biri biraz sesli konuşsa hemen tüyleri kabarir boyle yani.
Misafirler de zorla sevmeye çalışıyor, korkutuyor. Gel de anlat yani, anlamıyorlar. Ha bir de sevmeyenler var, orasi ayrı konu.
Ben de bir verterinere danışayım uygun görürse dediğiniz şeyi bir deneriz. Teşekkürler ❤️

Oske22

Bu arada siz kedinizi kısırlaştırdiniz mi?