Sokaktaki Kediler İçin Mama

Nightcat

Arkadaşlar bahçemizde her yıl 2-3 kere kedi doğuruyor ve yavruları bahçemizde büyüyor. Balkonumuzda doğuran bir kedi bile var ve artık bizi tanıyor biliyor, biz de düzenli bir şekilde mama falan veriyoruz doğal olarak. Dedem çok sever özellikle onları. Bir petshoptan çok ucuz bir mama alıp verdiğini öğrendim. Yavrucakların karnı doyuyor evet ama zarar da verirse diye korkuyorum. Ve tabii bir çok da yavru var.

Yani isteğim, sokaktaki kedilere verebileceğim, hem olabildiğince ucuz hem de faydalı olan bir mama. Yavru kediler ve yetişkin kediler için de uygun olan ve pahalı olmayan bir mama bulabilirsem içim çok rahat olacak.

27 CEVAP

sarmanbirkedi

Öncelikle şunu söyleyeyim kısırlaştırmak için neyi bekliyorsunuz gidin belediyeye kisirlastirin hem hastalıklardan korur hem ömrünü uzatır ve ********* 'dan bonacibo micho mito alabilirsiniz butcenize hangisi uygunsa

BalliBadem

Belediyeye sorun dişileri kısırlaştırmaya bakın ben kedimi belediyede kısırlaştırdım para almıyorlar ücretsiz

LadyAndCat

Bona Cibo mama çeşitlerine bakabilirsiniz. Mito ve Micho mamalar da var yine aynı firmadan üretilen.
Sürekli doğum yapıp üreyen dişi bir kedi ve yavruları var. Neden bir kedi taşıma kutusu alıp Anne kediyi kısırlaştırılması için Belediye’ye götürmüyorsunuz.
Dişi Yavrular da 6 aylık olunca kısırlaştırılır aynı şekilde.
Kedi beslememiz çok güzel bir şey ama sürekli çoğalan zavallıcıklar var. Bir taşıma kutusu 35 lira ve yol masrafınız var ama diğer yandan dişi kedinizin ömrünü uzatmış olursunuz. Sürekli doğum yapmak onun için zararlı. Doğumda bile ölebilir.

Aro, enjoy, reflex, mystic, golosi. Ucuzdan pahalıya bunlardan hangisine bütçeniz yeterse. Ve dedikleri gibi kısırlaştırma mamadan daha önemli.

Catloveerr

@sarmanbirkedi acaba siz neyi bekliyorsunuz kısırlaştırmak için? Sürekli insanlara laf söyleyip kendiniz yapmıyorsunuz. Kedinizin erkek olması bir şeyi değiştirmez dışarda bir sürü dişi kediyi hamile bırakıyor siz de gidip belediyede kısırlaştırabilirsiniz

muffincookie

Yavru manalarını yetişkinler yiyebilirler.Zaten sokak kedileri için kullanılan yavru mamalar üst düzey mamalrın yetişkine eşit.Ayrıca dişi kediler hamile iken yavru mama yerse daha iyi olur

PandAiluroSena

Bahcemde 6-7 kedi besliyorum bonacibo kullaniyordum ama golosiye gectim indirimde bulursaniz hic kacirmayin bence severek yiyorlar ve icerigi de guzel

BalliBadem

Pawpaw

BalliBadem

Bide haftada 1 ciğer alıp kaynar su döküp 10 dk kısık ateşte haşlayıp suyuyla verin çok faydalı olur

Nightcat

Mama fikirleri için çok teşekkür ederim hepinize. Bir kedi sürekli doğum yapmıyor ama, sadece bahçemizde toplamda 2-3 kere doğum oluyor demeye çalışmıştım orda. Yani eksilmiyor hiç yavru kedi. Ama zaten artık dediğim gibi özellikle balkonumuzda doğuran bizim kızımız gibi oldu. Balkon kapısıyla panjur arasında bakmıştı yavrularına daracık yerde, onun için hiç kapıyı panjuru falan açmamıştık hep de yiyecek bir şeyler vermiştik annesine, öyle öyle alıştı bize. Artık sığamayacakları zaman taşımak zorunda kaldı ama yine bahçemizde büyüdüler, böyle iki üç kedi daha var. Fakat zaten artık ben de biliyorum hepsini öyle çok art arda doğum olmuyor ama olunca zaten kısırlaştırırım belediyeye. Çok teşekkür ederim hepinize^^

sarmanbirkedi

Catloveerr
Hatay/Samandagda yaşıyorum ve Samandag belediyesinin böyle hizmeti yok bu bir .Ben daha öğrenciyim ve ailem öyle bir parayı asla vermez mama parasını harcliklarimdan biriktiriyorum bu iki.Ozel veterinerler sadece büyükbaş hayvanlara bakıyor burada bu da cabasi.Ayrica kedimle beraber yaşadığımız yer bir köy ve burda trafik kötü insanlar vs yok çoğunluğu bahçe yani doğacak olası kediler gayet rahat buyuyorlar.Iciniz rahat olabilit

muffincookie

Reflex den bonacibo ya geçtim sokak kedileri in tüyleri bile güzelleşti @patiloji_ mama inceliyor oraya yazarsınız birçok mamayı incelemiş

Nightcat

Çok teşekkür ederim. Yavru kedi mamalarını yetişkin kediler de yiyebilir değil mi?

muffincookie

Benimde bi sorum olacak bu sokak kedilerini oısırlaştırdıktan sonra ne yapıcz.Mesela ben aileme sordum ve kısırlaştıktan sonra evde mi bakcsz olmz vs vs diyorlar.Zth yakalatmıyorlarda kolay kolay bu durumda ne yapacağız?Sadece meraktan soruyorum

Sokak kedilerinde birde yani çoğunda tripler oluyor :D Mito yiyen tekir cinsi kedi başka mama yememde Allah yemem. Eğer tripsiz bir kediyse mama sürekli değişebilir bence fiyatı ucuz olunca. Mitoyu öneririm