Mantar Aşısı Sağlıklı Mı

Dbolulu

Benim kedim 16 sında mantar aşısı oldu mantar olduğu için ve bugün 11 gün oldu baticon sürüyorum mantar olan bölgeye birde şurup verei vitamin bağışıklığı için veteriner 15 gün olsun tekrar 2. Mantar aşısını yapalım yine geçmezse başka tedavilere yöneliriz dedi ama mantar aşısı karaciğeri bitiriyormuş bilgisi olan varsa mantarla ilgili çözümü yardımcı olabilir mi

22 CEVAP

lwb

Mantar aşısı tamamen ticari odaklı bir aşıdır
Bağışıklık güçlendirici kullanmaya devam edin ve ecosine geçin, ne kedinizi yorarsınız ne kendinizi

TATA4242

Ecosin,Oceral sprey iyi geliyor.
Doğal olarak ise lavanta ve elma sirkesi ile tedavi yapılabilir.Tek farkı daha zahmetli.Gümüş suyuda etkili bir yöntem ama deriye sürüldüğünde kediler köpekler gibi olmadığından ve yalayacağından(oral yoldan alınması)sağlığı için iyi değil.Bu yüzden diğer seçenekler daha güvenli ve etkili.Sadece mantar aşısı değil,kimyasal içerikli her türlü içerik kedinizin iç organlarını yorar hatta zaman ile işlevlerini bitirebilir.Bu sebeple benim tercihim doğal ürünlerden yana.

LadyAndCat

Burada birçok arkadaş mantar sorunu yaşıyor. Güncel arkadaşlar.

Dbolulu

Çok teşekkür ederim ☺️ şimdi hatırladım veteriner bunu en son tedavi olarak söyledi çok zahmetli ama buda %70 sonuç verir aşı gibi dedi

Gurthsul

Kesinlikle mantar iğnesi yaptırmayın. Benim kedim de de mantar vardı. Veterinerim Exoderil %1 sprey çözelti ve crystalin antiseptik dezenfektan (eczanelerde yoksa İnternetten de bulunabiliyor) önerdi şiddetle tavsiye ederim çok etkili

radagast

mantar için kesinlikle ecosin kullanın. veteriner de bana aşı dedi ama ben ecosin kullandım iyiki de kullanmışın. hiç vakit kaybetmeden ecosin kullanın lütfen.

Dbolulu

Ecosin kullandım 2 kere iyileşti tüyleri çıkıyor mantar olan kısımda uzadı nerdeyse tüyleri çok mutlu oldum kurtulduk mantardan

Dbolulu

Ecosin işe yarıyor mu birde krem mi hap mı oluyor

Ecosin küçük kedimde kullandık tamamen geçirmedi sonra kanazol sampuanla yikadik andorex gargara döktük duruladik ama yaninda hap ve surupta kullanmıştık ondan sonra tamamen iyileşti. (Hepsini veteriner tavsiyesi ile yaptık. Şampuan ve gargara ile yikamayi bütçesi olmayanlar deneyebilir aklınıza bir soru takilirsa ozeldende cevaplarim) birde mantar aşısını sahiplendirdigim bir kediye yaptırdık tamamen iyilesmedi sonra sahibi başka bir ilaç almış öyle geçmiş adını da bilmiyorum

Dbolulu

Özelden yazdım size

Kevserhaksever

Gümüş suyu, 1 haftada gecirdi mantar yoğun olduğu için aşı 1 doz yapildi. 2 hafta sonra 2.doza veterinerimiz gerek yok mantar sadece tüylerinde var gümüş suyunu tüylerine de sık dedi 1 haftada o da geçti.

radagast

mantar için kesinlikle ecosin kullanın. veteriner de bana aşı dedi ama ben ecosin kullandım iyiki de kullanmışın. hiç vakit kaybetmeden ecosin kullanın lütfen.

Dbolulu

Ecosin aldım 4 gün geçsin uygulayacağım baticon kullanıyordum çünkü onu denicem inşallah geçer çok teşekkür ederim bu arada exoderil ne işe yarıyor

Dbolulu

Benim kedimdeli mantar tüylerinde değil derisin de küçücğktü ilk şimdş büyümeye başladı ama hiç kaşıntısı yok