Hypoalerjenik Mama

tgc77116

Önerileriniz var mı? Felicia ya baktım içinde et yok proteinler var pek beğenmedim ama işe yarar mı alerjide sürekli iğne olmasını istemiyorum

32 CEVAP

tgc77116

Veterinerler bunu test yapmadan bilemiyorlar testte yapmadılar iğne yapıyorlar benim bulmam gerekli sanırım testler pahalı olmalı ki yapmıyorlar kaç veterinere sordum kafasını sallıyor peşinden kulak ön arka ve boynu kaşıyor başka bir yeri değil

Anonymus552223

Belki mantar , kesin alerji miymis acaba?

bihtercik

öncelikli olarak mantar mı alerji mi bunu belirleyin.
ve balıklı mama kullanın,tüy sorunlarında büyük oranda etkisi oluyor.

tgc77116

Mantar olmadığı kesinleşti alerji diyor iki veteriner de hatta alerji için kortizon yapıldı ve 1 ay kaşınmadı tekrar başladı sürekli avil hapıda vermek istemiyorum

tgc77116

Çok çaresizim herşeyi deniyorum kızım 6 aylık ve kaşıntısı 2 aylıkken başladı

Sselin1

En son n&d düşük tahilli kuzulu kullaniyordunuz degil mi oda mi kasinti yapiyor. Kuru mama disinda ne veriyorsunuz.

tgc77116

Tahılsız nd kuzı etli kullanıyordum kortizonun etkisi geçince yine kaşıntı başladı mantar değil ondan eminiz bugün başka veteriner gösterdim alerji yada egzema olabilir diye oda tedavi edici iğne yaptı buda işe yaramazsa ne yapcsm bilmiyorum felicia öneriyor musunuz

pyesil

pro choice ya da brit care markalarına bakabilirsiniz özellikle balıklı pro choice mamayı kullandık hiç bir sorunumuz kalmadı veteriner önerisiyle başlamıştık zaten çok memnun kaldım nerdeyse iki senedir devam ediyorum kullanmaya

onurtemiz

Brit Care hipoalerjik maması var araştırın derim.
Felicia tarzı mamalar yedirmeyin çöp mama gibi onlar.

muffincookie

[BritCare Sunny]("Brit Care Cat Sunny Beatıful Hair Güzel Tüyler İçin Kedi Fiyatı" https://www.***********.com/brit-care-cat-sunny-beatiful-hair-guzel-tuyler-icin-kedi-mamasi-7-kg-p-PTBR8595602505609?magaza=Pet%20expres&utm_campaign=c&utm_content=c&utm_medium=akakce&utm_source=pc&utm_term=k&v=1.20.7&wt_pc=akakce.c.k.pc) mamanın bu çeşidi arkadaşın dediği.

tgc77116

Kimisi felicia övüyor kimisi brit care bazılarıda bu ikisini de kötülüyor daha fazla kafam karıştı

Sselin1

Felicia mamayi son care olarak deneyin Reflex tarzi bir mama. Brit care kötü bir mama degil ama her kediye iyi gelecek diye bir sey yok bazilarinin kedilerine kötü gelmiştir diye mamayi kötülemis. N&d de sizin kediniz dahil olmak uzere bircok kedide alerji ve tüy dökümüne sebep olmuş bu yuzden mamayi kötü diye kimseye önermeyelim ozamn. Her kedinin ihtiyaci farkli mesela orijen icerik olarak en iyi mama ama herkes memnun kalamiyor.

muffincookie

Profine Derma'ya da bakabilirsiniz.Profine Derma'ya tüyler için olandan.Bütçenize göre BritCare Sunny ya da Profine Derma alın.Profine daha uygun Brit Care daha pahalı.Seçim sizin ben Profine Derma seçerdim.

tgc77116

Benim kediyi nd değil royal yaptı böyle şuan royaldekinden dhaa iyi ama kaşıntı bitmedi mama kaynaklımı değşl mi hiçbir veteriner bir şey demiyor bu deeri hastalıkları insanı çıldırrtır