Hypoalerjenik Mama

tgc77116

Önerileriniz var mı? Felicia ya baktım içinde et yok proteinler var pek beğenmedim ama işe yarar mı alerjide sürekli iğne olmasını istemiyorum

32 CEVAP

banuseker

Veterinerlerde özel üretim hipoalerjenik mamalar var. Özellikle Vetlife markasının ürünlerini araştırabilirsiniz. Bu mamalar veterinerler için özel üretiliyor sadece veterinerlerde ya da kliniklerde bulabilirsiniz.

Felicia kullanabileceğiniz en iyi mamalardan bir tanesidir.

bskkrky

Arkadaşımın iki kedisi de aynı şekilde oldu. N&d kullanıyordu. Hipoalerjenik mamaya başladı veterinerine danışın o öneri de bulunabilir

ecem_bambam

Bende tavuğa alerjisi var sanıyordum. Mantar çıktı oğlumda dikkatli olun. Eğer mantar varsa, ki umarım yoktur. Tavuklu mamalardan kaçının. Tavuk mantarın büyümesini sağlıyor.

bihtercik

o zaman alerji testi yaptırmanız mecbur bence.
çünkü neye alerjisi olduğunu bilirseniz ona göre mama alırsınız.
içeriği çok iyi olmasada felicia somonluyu öneriyorum.
en azından kaşıntısına iyi gelecektir.

ecem_bambam

Mantar yoksa içeriği farklı birkaç mamanın deneme boylarını alıp 3-5 gün deneyebilirsiniz. Mesela birinde tavuk olmasın, birinde et olmasın, somon olmasın birinde gibi. Hangi mamayı verdiğinde daha çok kaşınıyorsa ve hapşırıyorsa ona alerjisi olabilir. Bu şekilde de deneyebilirsiniz.

Sselin1

Bu arada hipoalerjenik mamalarda hic et olmaz sadece hidrolize protein bulunur. Amacı bu zaten. Ama felicia mamalarda et olamamasinin sebebi bu degil :)

Sselin1

Dusuk tahilli mama kullansaydiniz keske ben düşük tahilli aldiniz sanmistim. Yüksek proteinli mamalar hassas kedilerde alerjiye sebep oluyor özellikle cins kedilerde. Hatta bazi kediler yüksek protein olmasa bile yüksek oranda et iceren mamalara bile tepki verebiliyor. Oyuzden ilk basta işi garantiye alin denemeyi sonra yaparsiniz. Size tavsiyem purina one bifensis somonlu kedi mamasi alin. Zaten ise yararsa 2 günde kasintisi geçecektir.

Sselin1

Bu mama da etki etmezse veterinerde satilan hipoalerjenik mamalari kullanacaksiniz vet life, hills gibi. Ama ise yararsa isterseniz bir süre sonra dusuk et ve protein iceren baska mamalari da deneyebilirsiniz. Instinct tahilli, n&d düşük tahilli, n&d kinoali seri veya matisse gibi.

tgc77116

Nd balıklı düşük tahıllı denemeliyim o zaman

tgc77116

Onlarda acayip pahalı bütçem yetmiyor ????

cuneytsahin

Hipoalerjenik mama olarak Felicia iyi sonuç veriyor bence bi deneyin denemekten zarar gelmez

Anonymus552223

Felicia reflexten daha iyi. En azindan benim kedimde oyle. Reflex kepek yapiyordu felicia azaltmisti kepegi. İcerigini bilmiyorum ama etkileri fena degildi

Sselin1

Tabiki reflexten daha iyi ama icerik olarak benzer yerli mamalar. Ve daha iyileri varken maddi olarak imkanda varsa ilk secenek olmamali

bihtercik

tam olarak neye alerjisi var?