Kedim Hangi Cins?

Zatres

Merhabalar,uzun zamandır kedimin tekir değilde farklı bir cins olduğunu anladım.Araştırıyorum,fakat bulamıyorum.Yardım eder misiniz?Şu anki güncel fotoğraflarını alta koyuyorum.6,5 kilo 5 gün sonra 10 aylık olacak.

18 CEVAP

Siyammm

Yahu yapmayın arkaşlar sitede uzun tüylüye Norveç gri kdiye russian blue diyorsunuz bu kediler nadirdir. Uzun tüylü tekir işte .tr de ôyle safkan Norveç orman kedisi bulamassonïz zaten çok zor

Anonymus552223

6.5 kilo ve sisman gorunmuyor demek ki cok uzun boylu veya iri kemikli, bi de uzun tüylu, belki bir kirmalik vardir atalardan

ZehraBulutt

Tekir kedinin kuyruğu niye olmasın sırf bizim sokakta iki tane pofuduk tüylü fırça gibi kuyrugu olan kedi var. İri yapılı, uzun tüylu bir tekir bu.

Bellasmom

Kuyruğunun kabarık ve patilerinin iri olması Manie Coon a benziyor ancak yelesi yok o yüzden kırma olabilir.

sarmanbirkedi

Bence bu bildiğin iri koca kafa bir tekir .Ayrıca çok şişman kedim 3 yaşında 5.5 kilo dikkatli olum derim :D

hcerenk

Benim kediler tekir. Birinin acayip de kuruğu var, öz kardeş olmalarına rağmen diğerinin alakası yok. Daha 10 aylık kuyruk oldu üçüncü bir kedi.
https://ibb.co/3r1kPYk , https://ibb.co/g9VQmg0 , https://ibb.co/qWqCcTJ

Kuyruk çok belirleyici bir etken değil. Hele ki tekir gibi gen havuzu oldukça geniş bir kedi türü için oldukça zor bir tahmin.
Tekir de bir tür :) Kafada M olunca yüksek oranda tekir oluyor kediler. Sizde de bir M görüyorum.

bihtercik

10 aylık bir kedinin 6.5 kg olması çok tuhaf.
obeze yakın,önleminizi alıyor musunuz?

Zatres

Evet ,alıyoruz.

Zatres

Olabilir,belli ki cinsi özelliğidir.

Zatres

Evet,uzun boylu bir kedi

Siyammm

Bence iri tekir kediniz büyükmüş ,
, maine coon a benzemiyor

Zatres

Fakat herhangi bir tekir kedinin kuyruğu öyle olmaz.

RayNoX

Bence bir veterinere sorun

ecenur1819

kırma kedi benim kedim gibi aynı

Zatres

Evet,uzun boylu bir kedi