Mutamin Organics

TATA4242

Kedi yada köpeğini bu marka ile besleyenler var mı?Detaylı bilgi verirseniz,çok müteşekkir olurum.Açıkcası içeriği iyi değil.Balık yağı ürünü çok iyi geliyor.O yüzden merak edip siz değerli petlebi ailesine sormak ve kullananların görüşlerini almak istedim.
Kısır kedi mama içeriği bu şekilde ;
İçindekiler : Kurutulmuş SomonProteini (%25), Norveç Somon Yağı (%3), Astaxanthin (4%),Pirinç, Bezelye, Hamsi Unu (%4), Bira Mayası, Hamsi Yağı (%2),Harnup, Hidrolize Tavuk Ciğeri, Nükleotit Maya Proteini, KurutulmuşŞeker Pancarı, Mineraller, Prebiotik Mannan Oligosakkaritler, Deniz Yosunu,Yaban Mersini Tozu, Avizeağacı Özütü, Pisilyum,Kadife Çiçeği Tozu, Taurine .

21 CEVAP

bihtercik

balık yağını 1 yıldır kullanıyoruz ve çok çok memnunuz.
sitedeki bir çok kişiye önermiştim.
bağışıklık sistemini güçlendiriyor,tüylerini parlatıyor ve iştah düzenliyor.
özellikle kedisi kuru mama yemeyen arkadaşlara bu balık yağı ile alıştırabileceklerini söylüyorum.
kuru mamasının içeriğini beğenmedim o fiyata daha iyi mama bulunabileceğinin kanaatindeyim.

TATA4242

Evet balık yağı çok iyi ve tüylerine ve sağlığına iyi geliyor.Sadece mamasını merak ettim,kullanan arkadaşlar var ise,nasıl acaba diye.Aslında bakarsanız,içeriğinden daha çok vitamin değerleri gözüme hoş geldi.O yüzden kullanan arkadaşların yorumlarına açığım.

Mirtip

Şimdilik nd'ye yeni çıkan kısır somonluyla devam edeceğiz, sonrasında deneyebilirim belki tata, o zaman paylaşırım bir değişim, gelişim vs. olursa. Teşekkürler:)

pinarcaya

Ben balik yagindan da cok memnun kalmadim. Belki az veriyorum bilmiyorum. Ben vetoskinciyim:)

kayrae

%32 protein ne demek Allah aşkına.

kayrae

piyasadaki bütün mamalar böyle olduğu için ev yapımı besleyin diyoruz ona da karşı çıkıyorsunuz. anlamıyorum.

pinarcaya

Benim kedimin tuyleri cok dokuluyor. Hatta strese girince bacagindaki bir bolgede acilma oluyor. Ona birtek vetoskin iyi geliyor. Yeni siparis verdim tekrar.

Mirtip

Veterinerimiz Nd'ye alternatif olarak bu mamayı önerdi, kullanan var mı diye merak ettim ama sanırım yok:)

TATA4242

Omega 3-6
A ve B12
Diğer mamalardan ayırt edilmesini kolaylaştırıyor.En önemlisi,Astaxanthin içermesi ve dünyanın en güçlü antioksidanı olması,sebebiyle almayı düşünmüştüm.Kullanan olmadığı için kararsız kaldım,veteriner hekiminizin bir bildiği vardır diye düşünüyorum.

Alaracatlover

Bilmiyorum üzgünüm TATA4242:((

TATA4242

Kısır kedi maması zaten yüzde olarak kaç protein bekliyorsun :)komik.Nd düşük tahıllı 36 prime bile 42 protein içeriyor.Yani wooww ne kadar düşük,denilemez ve kısır kedi maması olduğuda düşünülürse :):)

bihtercik

@pinarcaya
hangi sıklıkta veriyorsunuz?

pinarcaya

Her sabah 2 pompa veriyorum ama sanirim 3 pompa vermeliyim. Kedim 5 kg.

TATA4242

Teşekkürler @Mirtip

kayrae

bahsettiğimiz hayvan keçi ya da inekse düşük bir oran değil tabii ki. ama kısır kedi mamasının proteini yüksek, yağı düşük olmalı. ikisi de düşük olursa karbonhidratı yüksek olur. o da bütün hastalıkların temeli zaten.