Tüy Dökmesi Normal Mi?

Suraemir

Şu göz üstündeki açıklık normal mi yoksa tüy mü döküyor iyice? Çok iyi bir mama veremiyorum şuan pro performance yiyoruz tavuklu balıklı kuzulu protein olarak var içinde sanırım kakasında bir sorun yok ama elimle çektiğimde 5 tüy falan geliyor normal mi bu? Hergün tarıyorum taradıkça tüy geliyor kendisi daha 6 aylık sayılır ev yapımı yaş mama veriyorum sebzelerle karıştırıp organik yumurta arada tuzsuz peynir ev yoğurdu falan ciğer tavuk dalak yapıyorum ne bulduysam 2-3 günde bir güzelde bakıyorum ama bilemedim

33 CEVAP

LadyAndCat

Suraemir;
Endişelenmeyin göz üstündeki az tüyler NORMAL :))
hiçbir hastalık veya rahatsızlık DEĞİL

Sselin1

Suraemir kedinizde bir problem yok endişelenmeyin
O seyreklik normal bir durum. Eger kasinti kizarlilk ve buna bagli tüy dökulmesi varsa sorun vardir. Yoksa her kedinin gözünün ustünde tüy yogunlugu azdir.

Benim kedim kel kaldı en sonunda böyle. 1 yıl oldu çıkmıyor :(
sebebini ben de bilmiyorum, iyice büyüdü sonra kesildi büyümesi benimkinin kelliğinin

Suraemir

Ya eşimde dikkat etmiş seyrek gibi o taraflar derisi görünüyor çok ince zaten yüz tüyleri ilk kez evdr bakıyoruz bir kedi bilgilenmeye çalışıyorum

benimki de öyle hem de attığınız fotoğrafın yaklaşık 4 katı genişliğinde bildiğiniz kellik var. mamadan olduğunu sanmıyorum pek şahsen, o zamandan beri tüm aromaları denedim gerçekten :(

LadyAndCat

Hemen gözlerinin üzerinde şakak mi denir bilmiyorum bir boşluk olur ve bu normaldir.
Açıkçası hiç kedimin bıyıklarını veya kaşlarını çekmedim. Yapmamanız sanki daha iyi olur çünkü kaş ve bıyıkları hassas. Onlarla derinlik ölçüyorlar ve girebilecekleri yerlerin darlığını tahmin ediyorlar.
Siz yine de en iyisi bir veterinere sorsanız çok daha iyi olur.

bihtercik

Çoğu veteriner bu kelliği ticari olaya döküp hemen kendi mamalarını övüyorlar.
Alerji değilse,stres kaynaklı olabiliyormuş.
Eğer stres de değilse ney bilmiyorum,biri çıkıp aydınlatsın bizi :(

LadyAndCat, kedinin kaşlarını çekmemiş hanımefendi. İnsan üzerinden kaş çekme örneği vermiş

bihtercik

matisse öneriyorum.
kediniz seçici dahi olsa sevecektir çünkü hem içerik hem de lezzet konusunda kedilerin sevdiği marka.

Suraemir

Sanırım genel olarak kedilerin oralarında az tüy var bizdeki bebek saçlar gibi galiba

bihtercik

aynı sorun bizde de var hala çözemedim :(

bihtercik

https://sosyal.petlebi.com/soru-cevap/35154-lutfen-yardim

benim sorum :(
belki yardımcı olur

Suraemir

Ya böyle dokunup çekince 4-5 tüy gelmesi normal mi? Hani kaşımızı biraz çekince gelir ya bir kaç tane kaş aynı öyle çektikçe geliyor

Suraemir

Hayır tüylerini çekince geliyor dört beş tane yani biz kaşımızı çekerizde gelir ya elimize öyle düzenlide tarıyorum eldiven tarak var ya öyle aslında belki çok değil bilemiyorum normalde günde 100 tane bizimde saçımızın dökülmesi normalmiş mesela ama kedide nasıl bilmiyorum kellik te değil ya o kadar keşke her yoruma atılabilse fotoğraf

Suraemir

Sarımsak mı sürsek ne yapsak :D