Kedim Evden Kaçtı

SSimba

dün sabah biraz anne kız kavgası ettik. sürekli cama doğru gidiyodu, çok ağlıyodu cama bıraktım biraz ara sıra da otururdu orda bahçedeki kedileri izlerdi. bir baktım kaybolmuş yaümur da yağıyor dünden beri gelmedi bulamadık. daha 4-4,5 aylık kadar. evi nulabilir mi emin değilim. kaçtıkları zamanlar nereye saklanırlar daha çok yardımcı olun lütfen hava çok soğuk dışarda kalmasını istemiyorum

16 CEVAP

Mirtip

Daha önce dışarı çıkmadıysa, etrafı bilmiyorsa evin etrafından çok uzağında gideceğini sanmam. Korkmuş ve bir yere saklamıştır, Çevredeki binaların açık kapısından içeri girmiş olabilir, bodrum katlara saklanırlar genelde, korkup ağaca çıkmış olabilir, çalılık varsa arasına gizlenmiş olabilir.. Umarım en kısa sürede bulursunuz..

behcetaydinelli

Kedinizin resmini facebook, twitter vb. sosyal medya gruplarına yayabilirsiniz kayıp ilanı için. Belki çevrenizde gören olur.
Umarım evine geri döner :)

Catloveerr

Hava karardığı zaman çıkıp seslenin arayın evinize yakın bir yerde saklanıyordur çıkar ortaya. Biz öyle bulmuştuk

muffincookie

Evim her yerini ÇOK dikkatli ni şekilde aramadıysanız arayın ama yüksek ihtimal aramışsınızdır.Geçen yakınımın kedisi kaçtı sandık dolaptan çıktı uyuyomul orda.Ayrıva kaçabileceği cam,kapı gibi uerleraçıl mıydı?Aparymanınızın yada evinizin dış kapısı?Değilse apartmanı arayın.Aparymanın bodrumuna bakın çevryi gezin.Mama götürün avıkacağınfan gelebilir.Korkar ama şimdi.Kum kabınıda koyup beklyebilirsiniz.Kuytu erleri ve evlerin bodrumları o tayın.

SSimba

müstakil bahçeli bir ev. dış kapısı parmaklık tabi ama atlayabileceğini düşünüyorum. çevreyi baya araştırdık ama yok. yan bahçede de kediler var. muhtemelen onlardan korkup uzağa kaçmıştır. umarım geri dönebilir

Kum kabını hava kararınca dışarı çıkarın. Bir de elinizde yaş mamayla seslenerek arayın. Ama ben de bir kez kedimi dolapta bulmuştum, kapağı da kapatmıştı üstüne

Anonymus552223

Gece arayin, kesinlikle uzaklasmiyorlar, olmadik bir yere girip sinmiştir. Kediler korkak olur, normaldr gezen bir kedi degilse uzaklasmasi mumkun degil

LadyAndCat

SSimba
Umarım geri gelir ve bulursunuz ama kısaca kabahat sizin...
Kızmayın bana lütfen.

umarım bulabilirsiniz

yine de yarın ilk iş ağaçlara falan ilan asın siz. çevreniz olmasa da ben ne zaman görsem ilanların fotoğrafını çekerim belki görürüm diye. denk gelebilir

Mirtip

Kedinizi bulabildiniz mi?

gulatakan

oyuncagı cıngıragı falan varsa onu sallayın ararken sese gelebılır tanıyıp ,yanınızda da yas mama olsun ki korkup uzaklasmasın.umarım guvenlı bır yerde saklanıyordur

SSimba

öğrenciyim kendi şehrimde olsam kolayca bulunurdu ama burda çevrem yok.
güncelleme olarak hala gelmedi, bulamadık. yağmur dinince tekrar çıkıcam. hala umutluyum
teşekkürlerr

SSimba

bulamadık, kendisi de gelmedi hiç görmedik. teşekkür ederim cevaplarınız için

Natkarat

Daha önce belirtilmiş ama oyuncak en etkilisi. Sesli hangi oyuncakları varsa evin etrafında ve çevresinde ismiyle seslenerek dolaşın. Sakın aramayı bırakmayın. Sokak hayatına adapte olması mümkün değil. Dişi kediyse muhtemelen kızgınlıktaki erkek kedilerden saklanmak için kuytu bir yere sinmiştir. Antalya'da havalar erken ısındığı için erkek sokak kedilerinin hepsi kızgınlıktadır. Rica ediyorum aramayı bırakmayın.