Kilo Sorunumuz?

Suraemir

Çok zayıf değil fakat dombüde değil ama kaburgaları dokunup bastırınca hissediyorum royal caninle besleniyordu bende çok iyi bir mama ile beslemiyorum belki ama gün aşırı ona ev maması yapıyorum niye kilo almıyor ki hareketli tabi oturaklı değil pek ben oynamadığım zamanda 1 saat koşturur kendi kendine benimle saklambaç oynar gibi et suyu et ciğer sebze karışımları ne yiyebiliyorsa yapıyorum günde bi tatlı kaşığı kadar ev yoğurdu veriyorum probiyotik olsun diye tuzsuz peynir veriyorum çok az tabi hergün de oluyor bazen ama çok takıldım karnınıj hafif çökük olmasına

18 CEVAP

gulatakan

Bazen ideal kilosundaki kedi sahibine zayıf gelebiliyor.siz tahmini 1.5 diyorsunuz ama belki de daha iyi kilosu.benim 10 aylik kedim de bana hep zayıf geliyor ama kilosu 3.650 imiş.bence tartin kedinizi ona göre yol izleyin.anladigim kadarıyla guzel de besleniyor. tabi kitten mama kullanın mutlaka.

Simgeyldrm

Benimkide bana cok zayif geliyor 4 bucuk aylik felan omurgasi distan bakildiginda görükebiliyor bile kilo aldiramadim bi cok hareketli

bihtercik

yaşı,kilosu nedir? ve kısır mı?

Katya06

1.5 kilo çok az 6 aylık bir kedi için. Mama olarak yetişkin maması değil kitten mama kullanın. Multivitamin kullanın gimcatı tavsiye edebilirim benim kedim severek yiyor.

Suraemir

Kitten kullanıyorum bana geldiğinde daha zayıf gibiydi aslında hergün yiyebileceği sebze et yumurta kaldiyum protein şeyleri veriyorum azda olsa mutlaka sadece et aldırmaz ki zaten bu hayvana kilo uzun bi tip birde ama zaten en fazla 8 kg diyorlar o bile çokta gerçi sağlık problemi olmasın bende hamileliğimden önce zayıftım ama sağlıklıydım en azından

Suraemir

Bizimki o kadar değilde bana mı zayıf geliyor acaba bilmiyorum ama sağlıklı olsunlar da benimde boyuma göre kilom düşük

Suraemir

Ben hamileyim zaten ne yersem buna da veriyorum :D balık yiyorum mesela fırında yapıyorum ayıklayıp yarısını hemen kediciğime veriyorum,köy yumurtası alırım genel olarak annemlerde var tavuk gün aşırı veriyoruk,yoğurt mayalarım yoğurt veririm,sabah kahvaltıda çeçil yerim hemen ona da :D et yemeği yapıyorum yarısını suyunu ayırıp sebzelerle karıştırıp zerdeçal vs hemen ona da hazırlıyorum ama tombiş olmadı :D

Suraemir

Aşıları tam 3 ay dolacak anca paraziti ama ben 1 bucuk ay sonra falan yaptırmayı düşünüyorum veterinerde 4 ayda bir yapılsa olur hiç dışarı çıkmıyorsa ve çiğ beslemiyorsanız bu aşılarda zararlı zaten parazit olursa kakasında görülüyormuş sanırım

Suraemir

Hayır kısır değil 6 aylık kilosunu tam bilmiyorum ama sanırım şuan 1,5 kilo falan anca 6. Ayını Şubat 15te dolduracak

bbeyzvv

bazı kedilerde de insanlar gibi yiyip yiyip kilo almama olabiliyor mesela benim kedim uzun ve zayıf ama diğerlerinden çok yiyor veteriner normal olduğunu söyledi eğer iştahsızlık falan varsa sizinkinde veterinere danışın yoksa sıkıntı yok

TATA4242

Kilo almaması diyeti ile alakalı bir durum,mutlaka beaphar,Natur,Mutamin Organics gibi takviye gıdaları kullanın ve mama değişimi yapın,iyi bir mama değil,Nd tahılsız (tavuklu hariç)Acana Grasslands,Orijen Cat Kitten gibi tam mamaları kullanırsanız kısa sürede formuna kavuşacaktır.Orijen Cat Kitten özellikle yavru ve yetişkim dönemde kilo kontrolü içim tavsiyem,ben hala daha arada yavru kedi maması veriyorum.

Anonymus552223

Paraziti yok di mj

BalliBadem

Kısırlaştırınca yetişkin mama kullanın kilo alır bide mamayı serbest yesin ölçülü değil

Suraemir

Hayır paraziti yok,et balık vs de veriyorum yumurta,yoğurt, tuzsuz peynir gün aşırı ama karnı çökük biraz ya

LadyAndCat

Suraemir;
Habire çocuğunun ağzına yemek tıkmaya çalışan Anne gibisin :))
Tombik olmayınca sanıyorsunuz ki zayıf. Çocuk her şeyi yiyormuş ne güzel işte. Muhtemelen kilosu çok normal ama size zayıf geliyor :))
Çok küçük zaten daha çocuk o.
Çok hareketli olması da güzel bir şey sağlıklı demek ki koşuyor oynuyor Annesi.
İstiyorsanız tartın kedinizi
dişiyse 6 aylık kilosu 2 kg ise gayet normal. Erkekse biraz daha fazla olur kilosu. Veteriner de tartabilir ve kilosu için bir şey söyleyebilir.