Kedim Hasta

eylemcaliskan

Merhaba herkese. Kedim 2-3 gün önce hapşırıp öksürmeye başladı. Üzerine de kusunca dün veterinere götürdük. Muayene edip ateşini ölçtü ve enfeksiyon sebebiyle ateşinin çok olduğunu söyledi. İki tane iğne vurdu. Kusarsa ertesi gün tekrar getirin, kusmazsa iki gün sonra bekliyorum dedi. Dün bir kez daha kustuğu için bugün tekrar götürdüm ve ateşinin 42 derece olduğunu söyleyip dört tane iğne yaptı. Akşam saat 7 gibi tekrar gideceğim ancak içim hiç rahat değil. İğnelerden sonra öksürüğü kesildi ama şu an burnu akıyor. Hala yemek yemedi. Kuzenimin kedisini geçen hafta fip sebebiyle kaybettik. Bu da benim aklımı kurcalıyor. Sizce ne olabilir? Bunlar fip belirtileri midir yoksa veterinerin dediği gibi basit bir enfeksiyon mudur? Düşüncelerinizi ve tavsiyelerinizi paylaşırsanız çok sevinirim. Teşekkürler

12 CEVAP

eylemcaliskan

Merhaba. Şimdi veterinerden döndük. Ateşi normal seviyeye düşmüş. Eğer yemek yemezse serum bağlamak zorunda kalırız dedi. Bahsettiğiniz yaş mamayı alıp içine imuneks ekledim iki kapsül. Bayağı iştahlı bir şekilde yiyor şu an. Öksürüğü de kesildi. Hapşırık ve burun akıntısı devam ediyor ama günlerdir ilk kez mırlamasını duyuyorum ya buna da şükür diyorum. İyi olacak inşallah. Teşekkür ederim tavsiyeleriniz için. Sevgiler

eylemcaliskan

Teşekkür ederim herkese. İyileştik biz:)

Anonymus552223

Gecmis olsun, belirtiler fipe benzemiyor bence.

mavitilki

Fip e benziyor ancak sadece benziyor olması fip olduğu anlamına gelmez. Yine de veterinerinizden test yapmasını rica edebilirsiniz. Bunun dışında tabii enfeksiyon da olabilir. Özellikle kristal (silika) kum kullanıyorsanız solunum yolu problemlerine, ateşe ve enfeksiyona sebep olabilir. Biraz biraz yoğurt vererek kedinizin toksinlerden arınmasına, bağışıklığını güçlendirmesine ve ateşinin düşmesine yardımcı olabilirsiniz. Pati altları ve kulaklarını ıslak pamukla silerseniz bu da ateşinin düşmesine yardımcı olacaktır. Geçmiş olsun...

mavitilki

Rica ederim :) Umarım en kısa sürede iyileşir. Siz pozitif kalın

Güzel böyle devam ederse iyileşiyor demek maşallah daha iyi olucak o yaş mamayı bir kaç gün daha devam ederseniz iyi olur hemen toparlıyor

Senem066

Kusmaları devam ederse ateşle birlikte yemektende kesilirse üre kreatini ve fosfora baktırın kadınında böbrekle ilgilide olabilir. Benim kızım öyleydi böbrek hastası oldu tedavi oldu. Geçmiş olsun

eylemcaliskan

Diğer kedim ameliyat olduğunda bağışıklığının güçlenmesi için imuneks kullanıyordum. Bugün de veterinere danıştım, kullanabilirsiniz deyince yine alıp suyuna kattım. Az önce kalkıp biraz su içti. Yanıma gelip mırladı kendini sevdirdi geri yattı. İyiye gidiyor gibi geliyor ama belki psikolojik olarak kendimi rahatlatmak için öyle hissediyorumdur. Bilemiyorum. Çok teşekkür ederim tavsiyeleriniz için. Sevgiler

Merhaba bence veteriner bir kan tahlili yapsın enfeksiyon da bence basit bir hastalık deil ilerlerse fib e dönebilir bağışıklığı yüksek tutulması lazım gimcatin multivitaminini kullanabilirsiniz ve hills'in a/d restorative care yaş mamasını kullanabilirsiniz

LadyAndCat

Belirtiler fib değil bence de...
İyileşmeye başlamış ufaklık :D
Çoook geçmiş olsun ikinize de.

limis

gecmis olsun insallah tamamen iyilesir. korkarak okudum bi sey oldu diye.

LadyAndCat

Ohhh beee :))
Şükürler olsun!!!
Arada iyi haberler de alalım böyle...
Aman dikkat edin kedi çocuğunuza üşütmesin. Mikrop kapmasın.
Yerim o tekir çocuğu ben :D