Nd Yaş Mama? N&D Bilgisi

onurtemiz

ND yaş mama tecrübesi olanlar.
Kuponumla birlikte tanesi 5,40₺ ye gelecek her konserve. Ama küçük bir duyum aldım, paramın boşa gitmesini istemiyorum. ND yaş mama pek lezzetli değilmiş. Bu doğru mu?

54 CEVAP

TATA4242

Yaz ayında Grasslands hakkında böyle bir yorum var ama açıkcası bilimsel dayanağı yok,yani çeşitli et içerdiğinden ve tavuklu içerik barındırmadığından,şahsen ben problem görmüyorum.

onurtemiz

Catlover

Stok bittiği için mi pahalılandı? Ne zaman 250₺ idi?

onurtemiz

Şu an da her yerde 370-400-500 fiyatlarında :/ 250’den 370 olur mu ne mana ya

Catloveerr

Matisse mi? Nerede bu fiyata n&d'yi mi geçmiş o kadar para vermem

Catloveerr

Marka. Mama matisseye neden bu kadar zam yaptı anlamadım. Bazı sitelerde 250-280 arasında gidip geliyor. Bu fiyata alırım daha da yükselirse almam

TATA4242

Yok ben arkadaşa yazdım,açıkcası yakın zamanda Acana wild prairie hariç 250 tl olan acana modeli görmedim.Yani son bir kaç ay içerisinde olmadı.Olsa Grasslands filan koşarak alırım :)

onurtemiz

Stok sıkıntısı varmış Sadanlar da da mama yokmuş uzun süre de numune gönderemezlermiş. Ne zaman stoklar yenilenir fiyatlar normale döner yarın arayıp konuşacağım açarlarsa

Ben kedime 4 aylık tan 9 Aylığa kadar kullandım tavuklu ve narlı olanını mama gayet iyiydi fakat biraz ağır kokusu vardı ama sonra alışıyorsun hiç konserve almadım ND

benissexo

ben köpeğime nd dışında yaşmama vermiyorum çünkü diğerlerinin içeriği hep sakatat, ve nd en besleyici ve sağlıklılarından benim araştırdığım. Kıvamı çorba gibi çok suludur. 2 konserve geldi hatta bugün 285gr kargo dahil 50 tl, biraz uçuk ama içimin rahat ettiği tek yaş mama..

TATA4242

Nd konserveyi ilk başda yemiyorlar,zaten sağlıksız ne var ise onu seviyorlar.Ben mamayı önünden çekerek yani belli bir süre aç bırakarak alıştırdım.Elimde nd konserve gördüğünde koşar hale geldi.Daha sonra kuru mama yanına her koyduğumda yedi ama hemen bitirmiyorlar.Benim kullandığım ND Ocean Tahılsız Levrek Ve Mürekkep Balıklı Karidesli Yetişkin Kedi Konservesi 80 Gr bu.İçerik olarak çeşitlilik açısından en iyi balık içeren konserve diyebilirim.Özellikle karides ve mürekkep b.içermesi çok iyi.Karides omega 3 yönünden çok zengin ve fosfor kalsiyum dengesini sağlıyor.Kalamar balığı ise iştahsızlık için birebir,çok yemek zayıflatır,zaten kaslı olduğundan çok yenemez,zorlamak lazım,fazla yenirse sindirimi zor bir besin olduğundan zarar verir.Kolesterol oranı dengede tutar.Kısaca bu içerikli konserve kedinize iyi gelir.

TATA4242

Kalamar mürekkep balığı türüdür,içeriğinde kalamar yazması,üstüde mürekkep balığı yazması aklınızı karıştırmasın.

TATA4242

"Kalamar mürekkep balığı türüdür,içeriğinde kalamar yazması,üstüde mürekkep balığı yazması aklınızı karıştırmasın."
Şunuda yanlış yazdım,düzeltim,kalamar ve mürekkep balığı ve ahtapot aynı sınıfa aittir,sınıf ile türü karıştırdım.Tür olarak farklıdırlar.

TATA4242

Benim kedide çok seçici ben alıştırdıysam herkes alıştırır ama çok uğraştırıcı :)Ben kendim için bu kadar uğraşmıyorum :)önüme ne konulursa yerim.

onurtemiz

Biz ND sık kullandık. Hatta doğdu ilk 4 ay ND yedi
4-7 arası RC Mother yedi
7-8 aylıktan sonra da Petcurean Go yedi (2018 yaz idi sanırım 2 ay) NDkitten, balıklı, kuzulu yedik. Balıklı 2 kere denedik kuzulu 1 kere. Kitten da anlayacağınız üzere birçok kere.

ND’yi ayda 1 kilo yedi, iştahlı değildi. Ve gerçekten ND yediği zamanlar hep tüy dökümü artıyordu baya. ND kuru mama defterini biz kapattık. Kaliteli üst düzey mama ama yaramadı çok bu marka.

onurtemiz

Birçoğumuz alamayacak duruma geliyoruz bence. Acana 1.8 Kg 24$ civarı bir şey umuttum düşünsenize Kanada asgari ücretli biri 24$ vererek aylık mamasını alıyor kedinin. Biz o mama için aylık 150-180₺ ödemek zorundayız asgari ücretimizden. Hadi buyrun..

Linki bırakıyorum buraya 5.4 Grasslands 60$ :/ adamlar 3,5-4 aylık mamaya 60$ verirken biz “aa 400’den 360’a düşmüş hemen almalıyım “ yapıyoruz.

https://www.homesalive.ca/brands/acana/cat-food.html