Mama Taneleri?

sarmanbirkedi

Merhaba arkadaşlar . Bugün garip bir soru soracağım. Evet ben de kedim nefes alıyor normal mi vs gibi sorulardan bıktım ama danışmak istiyorum size. Kedim daha önceden mamasını gayet iştahla yerdi, çiğneyerek yutardı . Ama şu an mamayı çiğniyor yarısını tükürüp kalanını yutuyor ya da tamamen tükürüyor fotoğraftaki gibi . Mamanın tazeliği vs hiçbir şey değişmedi . Neden böyle yapıyor olabilir. Bıktım artık mamanın yarısı çöpe gidiyor 70 gr yesin diye 200 gr koymak zorunda kalıyorum.

27 CEVAP

sarmanbirkedi

BalliBadem
Bakın bu bana çok mantıklı geldi çünkü normalde fotoğrafta görüldüğü üzere kartının üzerinde veriyorduk sonra değiştirdik kartonu ama aradaki bir haftada saklama kabindan yedirdim kısıtlı süreyle. Belki de sonuna kadar dolmasına alismistir

sarmanbirkedi

Allahım şaka gibi. Firmaya mail attım böyle böyle diye verdikleri cevap şu: Mama taneleri yuvarlak olduğu için birçok kedide karşılaştığımız bir sorun maalesef. Micho yerine bonacibo kullanırsanız sikintiniz düzelir diyorlar. Böyle bir mantık olabilir mi ya. Direk daha pahalı mama al biz daha çok kazanalım diyorlar . Zahmet olacak ama madem bir suru kedide var ayni problem e taneleri değiştirin bir zahmet. Galiba michoyu bırakacağım

kayrae

evet, cidden zoraki yediklerinde böyle döküp saçıyorlar.

muffincookie

Bendede aynı sorun var.Marka Micho.BonaCibo'da bu olmuyor.MyStic'i deneyeceğim.Umarım o iyidir.

sarmanbirkedi

Allahım ya ne yapacağımı kara kara dusunuyorum. Daha 10 kg micho var ve onu harcliklarimdan biriktirerek almıştım . Mecbur yiyecek yenisini toplayana kadar bonacibo alacam .

Ağzını kontrol ettiniz mi, belki de diş çürüğü vardır taneleri tam kıramıyordur.

LadyAndCat

Her hangi bir mama değişikliği oldu mu? Mama bayat olabilir? Başka bir mamadan az miktarda alıp deneyin aynını yapıyor mu yoksa davranışı değişiyor mu?

sarmanbirkedi

Teşekkür ederim deneyecegim

sarmanbirkedi

Mama değişikliği olmadı ve bayat değil taze

BalliBadem

Bizimkide bazı mamalarda yapıyor ve az mama varsa yemez illa dolu olucak

Natkarat

Yetişkin mamaya geçmelisiniz. :) Benimki çiğnemeden yutmaya başlayınca geçmiştik, sorun olmaz.

Natkarat

Mamanın markası nedir acaba? Birde rica etsem sktsini kontrol eder misiniz?

sarmanbirkedi

Marka micho skt 2021 haziran

LadyAndCat

Sarmanbirkedi;
Şimdi aklıma geldi dağa önce ben Mito karışık’ı da denemiştim ve benim kız ondan çok az yiyordu.
Oğlan normal yiyordu. Bir ara dişi kedim el kadar kalmıştı. O zaman bebeklerdi aylarca bunun normal olduğunu sandım. Dişi demek ki o kadar yiyor diye düşünüyordum ama mama değiştirince öyle olmadığını gördüm...
Özetle mamayı sevmiyordur ama zorakî yiyordur.
Yarım kilo ciğer alsan 6 Lira içine de az sebze ve pirinç atsan 3 gün o çocuk bulana bulana yer biliyorsun değil mi ? :))

sarmanbirkedi

LadyAndCat
Haklısın deneyeceğim mutlaka