Güvercin Nasıl Beslenir?

ayakdolu

Bahçede güvercin bulduk başını kaldıramıyordu boynu kırılmış gibiydi veterinerle görüştüm güvercinlerde görülen bir rahatsızlıkmış antibiyotikle şansını dene dedi antibiyotik verdim kendini toparladı başını kaldırıyor yine ama ne su içiyor ne bir şey yiyor evde olduğu korktuğu için mi bir şey yemiyor acaba ne yapmalıyım şırıngayla su çorba içiriyorum çok zor oluyor bana yardımcı olacak birileri var mı acaba ne yapmalıyım?

5 CEVAP

Badems

Gecmis olsun. Ama siz boynu kirilmis gibi diyorsunuz veteriner rahatsizlik diyor baska bir veterinere daha sorun isterseniz. Normalde arpa, bugday, yulaf, misir gibi tahillarla beslerler ama bilemedim bi deneyin istersen sansinizi aktardan falan alip.

ayakdolu

Boynu sonra düzeldi yürüyor gayet düzgün ama ne su içiyor ne bir şey yiyor buğdayda koydum önüne hiç oralı değil acaba dedim kafeste, bulunduğu ortamda kendini güvende hissetmediği için mi bir şey yemeyip içmiyor bir sıkıntısı yok gibi ilk bulduğumuzda çok kötüydü

Badems

O da olabilie, odayi kapatip salin isterseniz. Sonrasinda da salicak misiniz tamamen iyilesince yoksa sizde mi kalicak hep?

ayakdolu

Odada salıyorum dün yatmadan önce önüne buğday koymuştum sabah baktığımda yoktu sonra tekrar koydum güzel güzel yedi salınca da gayet hareketli bir sorunu yok gibi birazdan salcam bakalım özgürlüğüne kavuşacak çok sağolun :)

Badems

Cok sevindim, tamamen iyilestiyse salin tabii :)