Anal Kese

Senem066

İki hafta önce vajinadan gelem iltihapla birlikte gözetim altında antibiyotik kullandık. Bu gün de oyun oynarken yakaladım. Makatından gelen bir akıntı mevcut. Vajinayı kontrol ettim orada yok bu sefer. Genel hali ve hareketleri de iyi. Yine götürüp antibiyotik kullanmak istemiyorum çünkü korkarak kullandım böbreklerinde sıkıntı var. Ne olacak böyle ya

19 CEVAP

TATA4242

Eğer kısır ise anal keselerden kaynaklıdır,doğal yollar ile boşaltılması zor olduğu için(genelde kediler yerde sürtünerek patlatırlar)vet.hekime başvurup anal kese kontrolü sağlayın(anüsün her iki tarafında alt kısmında bulunur. (saat 4 ve 8 yönünde) Bu bezlerde şişkinlik var ise vet.hekim zaten bunları boşaltacaktır.(sık boşaltılması daha sık dolması demektir)zaten normalde dışkı ile beraber doğal olarak boşaltılması ve dışkılamanın daha rahat olmasını sağlarlar,eğer kediniz yerde sürtünme hareketi yapıyor iss zaten bu(anal kese ile alakalıdır)en doğal boşaltılma işlemleri bu şekilde oluyor,bunlar gerçekleşmez ise vet.hekimlerce bu işlemler basitçe yapılıyor.

Senem066

Kısır. Pyometra değil onu doktoru söyledi etkileri kısır bir kedide mümkün değil olsa bile hayvan şişerdi dedi. O rahimden gelen bu makattan geliyor.

Poposunu bir yere sürtüyormu, kaşıyormu? Halıya falan

Kısırmı pyometra olabilir Allah korusun

TATA4242

Yok sadece kısır değilse diye söyledim zaten kısır ise rahim olmadığından pyometra gözükmez.

TATA4242

Birde ek olarak kısırlaştırma ameliyatından sonra,bu tarz anal kese şişmesi gözükebiliyor,vet.hekim buralara bakmıştır diye düşünüyorum,şimdilik aklıma gelenler bunlar.

Senem066

Ben de anal olup olmadığını merak ettim makat olunca çünkü makatında görünen kese şişlik yok iç tarafında var ise o akıyor olabilir. Yarin zaten aşı günü gideceğiz insallah bir şey çıkmaz çok cekti bebeklikten beri

Senem066

Çok teşekkür ederim evet hekim baktı zaten yapılan yerde bu tür hastalıklar göründüğü icin ameliyatta Rahime dair bir şey bırakmıyor alıyorlar dedi. Kötü bir şey olmadığı belli de içten gelen bir şey oda insallah halledilir

TATA4242

İnşaAllah kısa sürede sorunu halledilir ve sizde rahat bir nefes alırsınız,bende teşekkür eder ve iyi günler dilerim.Patiyle kalın...

Senem066

İnsallah iyi günler :)

bihtercik

kızak hareketi yapıyor mu?

bihtercik

anal kesenin en büyük belirtisi kızak hareketidir.
eğer yapmıyorsa ben kese sorunu olduğunu düşünmüyorum.
tabii yine en iyi tanıyı hekim bilir

Senem066

Anal kese olabilir mi?

TATA4242

Eğer kediniz kısır değil ise,rahimden kaynaklı (pyometra)olabilir.

Senem066

Kedim kısır rahimden değil makattan geliyor geçen hafta onun tedavisini oldu. Bu sefer anal problem