Yardımcı Olur Musunuz Acill

Kuşumun yumurtalama dönemindeyiz. Birkac gundur halsizdi ve ben bu yüzden olduğunü düsündum. Ama bugun hic otmedi ve kafesinden cikmadı. Sürekli kabarik ve uyuyor. Az once de arka kısmında mukus benzeri siyah bir akıntı vardi. Yumurta sıkışması olabilie yaziyordu internette bilgisi olan var mı?

9 CEVAP

Veteriner karnını kontrol etti yumurta olmadığını ama solunumunda problem olduğunu söyledi. Daha önceden aldığımız vitaform ilacımız vardı şuan onu veriyoruz. Bir de şırınga içinde bir ilaç verdi günde 1 damla verin dedi şuan ötmeye başladı ama hala sık uyuyor.

BalliBadem

Bende bi ara kuş (hint bülbülü) üretimi yapmıştım tabi resim olmadan bilemeyiz kırılmışta olabilir bi takipçimin yumurtası sıkışmıştı dm den anlatarak kurtartmıştım poposuna bakın nasıl?

Eğer yumurta sıkışmasıysa acilen müdahale etmek gerek hayvan ölebilir. Belkide ishal olmuştur o sıvı odur.

Pek ishal gibi değil yani fazla sıvı ve yapışkan gibi ishal sıvısı gibi gelmedi ve dışkılarken olmuyor bir kere oldu sadece

LadyAndCat

Beden acilen veterinere gitmiyorsunuz?

LadyAndCat

NEDEN?

Gittim az önce veterinere yargılamanız hoş değil. Ama veteriner bir şey söylemedi. Sıkışma yok dedi ama solunumunda zorluk var neden olduğunu anlayamadı.

Aslında sıkışma gibi duruyor benim kuşumda da sıkışma olmuştu ben çıkarmıştım dışkısını kontrol edin kan varmı diye

Kuşum bu sabah yumurtasını yaptı sanırım vitaminlerle takviye edince rahatladı gücsüz kalmıs. Teşekkür ederim herkese