Koltuğu Tırmalamayı Engelleme

Miyysila

Kedim koltuğun arka kısmında bi yeri seçti ve sürekli orayı tırmalıyor yırtacak diye çok korkuyoruz. Tırmalama tahtasının yerini biliyor ve koltuğa yaptıkça kızıp tırmalama tahtasına götürüyoruz

17 CEVAP

BalliBadem

Bizimkide yapıyodu herşeyi denedik orası şuan orası yırtık pamuğu çıktı bu hale getirince orayı tırmalamayı kesti

Anonymus552223

E biryerleri tirmalayacak mecbur. Koltugun önunu tirmalamasindan iyidir.

Anonymus552223

Tirmalama tahtasini kullanan kedi gormedim zaten. Neden yapiliyor ve neden satiliyor o seyler bilmiyorum. Boyu kisa ve tirmalama kismi kedi icin uygun bir metaryel degil

Gul36

Her pazar saat 16.30'da Animal Planet'te Benim Belalı Kedim programı var. Mutlaka izleyin, çok yararını göreceksiniz.

nidaxu

bende engel olamıyorum koltukların arkasını açıp içine giriyolar. yeni tekli koltuk aldık onun da altını açmış içine girmiş kaç kere kızdım bağırdım hiçbir işe yaramadı malesef.

TATA4242

Kediler yapısı gereği,tırnaklarını sürekli torpileme derdinde canlılar maalesef bende engel olamadım,evinizde büyük ihtimalle tırmalama tahtası vs.vardır ama onu sevmiyordur.Bizim evde koltuğun bir taraftarının canına okudu,Allahdan ora hariç pek bu şekilde davranışda bulunmuyor.Aslında bunu özel ihtiyaçdan yapıyorlar,benim kedi eskiden sitedeyken dışarı çıkardı ve tırmalama davranışları yoktu(Antalyada sitedeyken ve en yakın cadde 15 dk uzaklıkdaydı,yani öyle kaybolma,araba çarpması vs.gibi bir problem yoktu)diğer kediler gibi işini ağaçlarda görüyordu diye tahmin ediyorum.Ben evime, uzuncana cilalanmamış kütük almayı düşündüm ama bulamadım,bulabilseydim evin bir köşesine yerden tavana kadar koyucaktım.Kütük harici araştırmamda https://patimod.com/collections/kumas-parcalari/products/dogal-tirmalama-tirmanma-agaci
bu ürüne denk geldim.Http(s)olduğu için güvenli bir site olduğunu varsayıyorum ancak daha alışveriş deneyimim olmadı,arayış içindeyim kütük işi olmaz ise,büyük ihtimalle bundan 2-3 tane alıcam,ondan ona ondan ona zıplasın :)Birde Sertex kumaş tanıtımı bu şekilde ;
Kedi köpek tırmalamasına dayanıklı kumaş ; kedi ve köpekleriniz tırmalama oyuncağı yerine koltuklarınızı tercih ediyor ise üzülmeyin. Sertex döşemelik süet kumaşları, hayvanseverler için büyük kolaylık sağlıyor..

Kedi ve köpeklerin, koltuk ve kanepeleri tırmalama zevki büyük sorun oluştururken, floklu ( süet ) kumaşlar , hayvan severlerin imdadına koşuyor. Serteks floklu kumaşların dokunmamış yüzeylerden oluşması kedi ve köpeklerin tırnaklarını geçirmesine engel olurken ipeksi bir yumuşaklık sağlıyor. Aynı zamanda kumaşlara anti mikrobiyel, kolay temizlenebilir ve su iticilik gibi hayatı kolaylaştıran farklı özellikler kazandırabiliyor.

Birde bu kumaş türleri var

https://www.google.com/amp/ukalahayvan.com/kediler-hangi-kumasi-tirmalamaz/amp/

Zeynucka

Acaba ödül mamasıyla mı deneseniz.ben öyle alıştırdım.tırmalama tahtasını her kullanışında ödül maması veriyorum.mamayla tahtanın başına götürüp tırmalayana kadar bekliyorum.baktım hareket doğru ödülü veriyorum:)

Miyysila

Ama gözümüzün içine baka baka hala orayı tırmalıyor lütfen çözüm önerin

PandAiluroSena

kedi uzaklaştırıcı spreyler işe yarayabilir

BalliBadem

Bizimkide yapıyodu herşeyi denedik orası şuan orası yırtık pamuğu çıktı bu hale getirince orayı tırmalamayı kesti

poughkeepsie

Tutup götürmek pek işe yaramıyor. Aynı şeyi tezgaha çıktığı zaman denedim, inatla devam ediyor. Gerçekten gözünüzün içine bakarak yapıyor. Ona ses ile kızın hatta elinize onun canını acıtmayacak ama hoşlanmadığı bi cisim alabilirsiniz. Ben çok hafif su sıkılıyorum poposuna. Veya yüzüne üfleyebilirsiniz yaptığında. Kızın ve ilgilenmeyin ordan ayrıldığı andan sonra. Zamanla vazgeçer, eğer vazgeçmezse tırmalama tahtasını oraya taşıyabilirsiniz belki

poughkeepsie

Yüksek ses ile*

TATA4242

Bencede tamamen katılıyorum,pazarlama stratejisi işde,anca önerdiğim sayfadaki gibi 2-3 tane uzunca koyarsak dikkatini çeker ve tırmalar diye düşünüyorum tabii kütük bana kalırsa en etkilisi.Ağaç gibi olucak,cilalanmamış ve dış kabuğu yerinde olucak ama öyle birşey daha bulamadım :)

karamelek19

Alüminyum folyo ile kaplayın tırmalamasını istemediğiniz yerleri :)

karamelek19

Hemen yakın bir yerinede tırmalama tahtasını koyun belki ona yönelir oyun oynayacağınız zaman oyununuza tırmalama tahtanızıda dahil edin