İki Çeşit Mamayı Karıştırıp Mı Vereyim ?

onurtemiz

Sizce mama saklama kabında ikisini karıştırayım öyle mi vereyim?
1 hafta oldu Purina One’a başladık. Adult Tavuklu çeşidi. Proplan Kitten’ı da yeni aldık açmadım. 3kg+400 gr Kitten, Purina One 1,5kg.
İlk kez iki gündür malt vermeye başladım. Ve Viyo kullanmaya başladık sabahları şırınga ile içiriyorum. Salı ile Cuma günleri yaş mama günümüz, kuru mama ile karıştırıyorum. Bakalım kilo alacak mı?
İki kuru mamayı karıştırayım mı?
(Dipnot, bu iki çeşit mama bittiğinde Acana'ya ya da o tarz mamaya geçmeyi planladık. En azından kilo artışı gözlemlediğim zaman) Yaş mama sayısını üçe çıkarsak mı ?

31 CEVAP

onurtemiz

Evet Kübracım haklısın.
Sorumu anladıysan ya da diğer postlarımı gördüysen kötü mama iyi mama ayrımını iyi bilirim :-) niyetim orta kalite mamayla biraz kilo aldırdıktan sonra tekrar kaliteli mamalara dönüp formunu korumak. Bu yüzden Acana’yı belirttim. Orta kaliteye bir süredir başladık. Acana’ya geçeceğiz bir süre sonra.

Purina One 1,5KG 42₺ idi fiyat performans olarak denenebilir. Bu tür mamalar zaten uzun süreli verilmesi taraftarı değilim.
Doğdundan beri Purina yediren arkadaşım var kedisine maşallahı var bir sorunu da yok. 2,5-3 yaşlarında. İleri de sorun olmayacak demek değil tabiki de.
ProPlan da ne çok kötü ne çok iyi. Fiyatını hak etmediği için “balon marka” kategorilerinizde. Eğer fiyatları çok daha aşağıda olsalarmış alınıp yedirilebilir.
Keşke herkesin gücü daha kaliteli mamalara hatta Barf tarzı sistemlere yetse.