Karışık Kuru Mama Ve Çiğ Beslenme Hakkında

Natkarat

Merhaba, bir süredir çiğ beslenme üzerine araştırıyorum. Hem vakit problemi hemde olası eksik içerik nedeniyle tamamen çiğ beslenmeye geçmem maalesef pek mümkün görünmüyor. Her gün olmasa da 2-3 günde bir kuru mama yerine çiğ beslememde sakınca olur mu? Araştırırken gördüğüm kadarıyla Türk işletmelerde mevcutmuş. Örneğin bu barftr gibi sitelerden almış olduğum çiğ mamayı ek olarak 2-3 günde bir kuru mama yerine vermeyi düşünüyorum. Maalesef hazır olduğu için her gün besleyemem. Çünkü taurin vb. takviye oranlarına emin olamıyorum. Anladığım kadarıyla bu site ekleme de yapmıyor. Bu sebeple sadece kedimi daha mutlu etmek adına 2-3 günde bir bu tür besleme yapan var mı? Sakınca varsa ne gibi sorunlarla karşılaşabilirim? Birde mesela sorun yok ama bu çiğ beslemeyi gördükten sonra kuru mama yemek ister mi? Konu hakkında bilgili olanlar yardımcı olursa çok sevinirim.

32 CEVAP

sarmanbirkedi

Kedine okuz ver sen

cagdan

Canlı av olmayacaksa henüz can vermiş kuş yeni yaralnmış fare olmayacaksa beklemiş dondurulmuş çözünmüş etlerin zararını bütün uzman vet ler vurguluyor. İnşallah sevdiceklerinize bi zararı olmaz çiğ beslenmenin. İnanoğluveterinerkliniği youtube hesabında son paylaşımın 6. Dakkası çiğ beslenmeyianlatıyor. Uzman veteriner hekimlere güvenin.