Kedim Çiftleştikten Sonra

Maumau

10 aylık erkek Erkek kedim içn çiftleşmeye kedi getirmiştik. Yaklaşık 10 gün bizde kaldı fakat kedi gittikten sonra kedimin hareketleri değişti. Bizimle durmuyor ve oyun oynamıyor. Normalde sırtı çok seğirmezken oyun oynatmak istediğimde sırtı seğiriyor. Bu neden olur acaba?

37 CEVAP

Maumau

Kıyamam ben ona o kdar gergin o kdar sinirli ki.. evde herkes üzgün. Kortizonlu iğne vuruldu. Yarın akşam da kontrolü var. Şu an uyuyor, umarım iyileşir..

Bu dönemde iyileşesiye kadar hills a/d restorative care yaş mamasını öneririm sadece vet kliniklerinde satılıyor

Maumau

Kıyamam ya öbür kedi sinirliydi ve yapıları uymadı. İlk 2 gün mauya hep tısladı. Sahibi de bizden çok geç aldı..

Maumau

Bacaklarına patilerine asla dokundurmuyor :(

sarmanbirkedi

Hiçbir kedi patisine dokundurmaz ki. Mesela benim kedim her yerine izin verir patisine gelince miyavvvv diye bağırır

Maumau

Evet. bugün biraz daha toparlamış gibi. Akşam tekrardan kontrolümüz var

Maumau

Merhaba. Veterinere bugün de indik yarası kapanmış. 2.kere aşı oldu. Yalnız demin fark ettim. Sürekli sırtı seğiriyor. Yürürken veya oyun oynatmak istediğimde. Bu neden olur acaba? Önceden de dikkat ederdim bu kadar yoğun olmazdı. Ama şu son 3 gündür böyle. Aşı olmadan önce de böyleydi.

Maumau

Bize gelen kedi sahibi olan bir kediydi tabiki.

Maumau

Peki bu seğirme olayı hakkında bilginiz vsr mı

Maumau

Nasıl yani ? Kedimde bu rahatsızlık olabilir mi?

LadyAndCat

Maumau
Antalya Belediyesi Veterineri veya anlaşmalı olduğu veterinerler mutlaka vardır. Uygun fiyatla yaparlar anlaşmalı veterinerler...
Şimdiden randevu alın.
1 ay sonraya gün verirler.
600 Liradan aşağı yapan yok İstanbul’da. İstanbul dışı daha uygun oluyor zaten.

LadyAndCat

Maumau
“Az önce de balkona cıkardım dolaştık hava aldık :)”
Yine de gövde tasması takın yani kedi tasmasından çünkü balkondan atlayabilir kuş,sinek görüp...
Camdan bakabileceği bir pencere ve köşe kedilere çok iyi gelir.
İyi yapmışsınız yaş mama vererek. onunla adını söyleyip konuşun adını bildiğini var sayıyorum.Sakinleşiyor
konuştukça bu tipler :))
“Umarım dediğiniz gibi dişi kediden virüslü bir hastalık kapmamıştır”
İnşallah ! Geçmiş olsun

Maumau

Bakteri somatit hakkında bilginiz var mı

LadyAndCat

Bilgim yoktu açıkçası yeni baktım.
Ağzında iltihaplı yara oluşmuş.
Geçecektir. Doktorunuzu dinleyin.
Bağışıklığını yüksek tutun, stresten de olabilir. Çiftleşmemiş kedin aksine çocuk stres yapmış yara olmuş ağzı. İnsanlardaki uçuk çıkarmaya benzettim durumunu...
Zavallım. Aman aman iyi olsun.

LadyAndCat

Maumau
İyileşecek ama çok stres olmuş inanılır gibi değil. Dişi nasıl davrandı bilmiyorum ama çok sinir stres yapmış küçük oğlunuz. O şuan 16-17 yaşında gibi bizim yaşımızla. Ergenlikten yetişkinliğe geçiyor.
İlişkiye de girmemiş dişiyle sinir stres yapmış sadece :s
Bir şey de yapamamış dişiye muhtemelen istediği halde o da bu hale gelmiş olmalı...
Uçuk çıkarmış stresten :s
İyileşecek !