Sokak Hayvanları İçin Sosyal Proje

Merhabalar arkadaşlar ben sosyal bilgiler öğretmenliği son sınıf öğrencisiyim. Sosyal proje geliştirme dersimiz var ve benim aklıma kedi köpek maması verebilicek otomat fikri geldi. Araştırdığımda benzerlerinin yapıldığını gördüm fakat bütçemiz çok sınırlı. O yüzden maliyeti en ucuza indirmek için ne yapabilirim diye araştırıyorum. Otamatın içine kendi paketledigimiz kedi köpek mamalarından koymayı düşünüyorum. Görselde ki kedi mamaları başka bir projemden fakat buna benzer bi şey olucak. Sizden isteğim bana fikir vermeniz, otomatı letgo da 2. El bi siteden buldum fakat çok eski ve bi kaç parçası eksikmiş. Daha uygun bi şey bulamadım malesef. Nerelerden yardım isteyebilirim , biri sponsor olabilir mi bu gibi fikirleri olan biri varsa lütfen yardımcı olabilirse çok sevinirim.

11 CEVAP

Malesef ki öyle değil. Üniversitenin kampüsünde ki bi deri bi kemik kalmış köpekleri görseydiniz böyle düşünmezdiniz. Ya da çöpün içinde balık leşi karıştıran kedileri ... keşke hepsini kısırlaştırma imkanım olsa çok isterdim.

Kaç tane kedi kısırlaştırdığımı biliyor musunuz ? hepsine yetişme imkanım olabilir mi sizce .Otomatı zaten kampüs için düşünüyorum ve kendimce elimden geleni yapmaya çalışıyorum. Benim aklıma böyle bi fikir geldi çok daha iyi bi projeniz varsa lütfen yapın da bizlerde örnek alalım..

Epiglottis
Malesef bahsettiğiniz otomatlar kütahya da yok. Benzerleri 3 bin tl ye satılıyor. Bunları belediye karşılamıyor malesef.

LadyAndCat

Büşra Hanım;
Beni yanlış anlamayın ama artık çoğu kişi zaten evinin önüne, sokağına, bahçesine bir avuç mama ve su kabı bırakma bilincinde...
Ben sokaklardakilerin kısırlaştırma kampanyasının daha uygun olacağını düşünüyorum.
Ve barınaktan sahiplendirilmenin...
Hayvan satışını yasaklayabilsek bence en büyük zafer kazanılmış olurdu. İnsanları “Cins” takıntısından kurtarsak daha güzel bir şey olamazdı heralde...

Anonymus552223

Antalya belediyesinin falan pet sise attiginda mama atan otomatlari var. Baska belediyelerin de vardir muhakkak. Onlari bir inceleyin

Bu durumu hocamızla görüştük, her dönem topluma hizmet , proje geliştirme, değer öğretimi gibi derslerimiz var ben bu sene mezun olsam da benim arkamdan bu işi yeni gelen öğrenciler devam ettiricek.

BalliBadem

Güzel düşünmüşsünüz mamayı *********dan alabilirsiniz
Kedilere mito mix
Köpeklerede kennel
Alabilirsiniz

BalliBadem

Ama bütçeniz daha rahatsa micho ve kucho daha kaliteli

LadyAndCat

Büşra Hnm;
“keşke hepsini kısırlaştırma imkanım olsa çok isterdim.”
Belediye zaten bu hizmeti BEDAVA yapıyor. Sadece biraz bilinçlenip taşıma kutusuna kedi/köpek koyup gerekli yere götürmek gerekiyor...
O çöp karıştıran canların sayısı sürekli artıyor ve kampüsünüz bunun için hiçbir şey yapmıyorsa otomat yerine önce kampüs içindeki hayvanlar için kampanya başlatmanız bana daha doğru geliyor.

Anonymus552223

Otomat aldiniz diyelim, her sefer kim dolduracak?

Kubyusbaskent

Üniversite zamanmda bu konuyla alakalı sosyal sorumluluk projesi yapmıştık bizde. Orneklendirmem gerekirse Antalya o semtin belediye başkanına kadar gitmiştik. Evler için demircilere marangozlara hatta sert plastik üreten yerlere bağışta bulunması için yanımızda bir buyugumuzle ziyarete gitmiştik. 2013-2014 senesinde gerçekleşti bu olay. Ve inanilmaz sonuçlar aldık. Mama için belediye ye başvuru da bulunduk. Acil toplanma alanlarında parklarda mahallelerin belli noktalarında bu projeyi gerçekleştirdik. Mahallelerde özellikle o lokasyon da oturan ve okuyan arkadaşlarımızı bu konuya dahil ettik. Mahalle muhtarlarına kadar gittik ve sürekli.kontak halinde olduk. Anlatmaya çalıştığım şey şu. Öncelikle bir proje çıkartın ve bu görevi devamlı olarak üstlenecek bölge arkadaşları seçin mahalle muhtarlarina kadar desdek isteyin emin olun üniversite içinden dışına kadar her yerde goruceksiniz. Şimdi oturduğum sitede ve çevresinde bunu yapıyoruz inşallah daha fazlasını yapicaz. Size naçizane önerim bu olabilir