Yaş Mama Yemeyen Kedi Mi Olur?

Gokberk39

Kedim 6 buçuk aylık kilosu 2.6 veteriner normal dedi fakat sadece kuru mama yiyor yaş mamayı yemeyi tercih etmiyor. Whiskas bile denedim yemedi. Kuru maması Acana grasslands. Nasıl çözüm üretebilirim. Daha önce ciğer ve tavuk denedim onlarıda yemedi.

34 CEVAP

bihtercik

benim kızımda yaş mamayı 6 saat aç kalınca mecbur kalıp yiyor.
hepsi ayrı bi kafada :D

TATA4242

İlk kedi proailurus lemanensis
Evcil kedilerin atası felis silvestris ve felis libyca
Buradan sonra felis catus ortaya çıktı ve günümüzdeki evcil kediler...

TATA4242

Ve @lwb evet hepsi kırma,tıpkı insan gibi.Aklıma bu durumda o tükürük örneği alınan ve ırk düşmanlığı yapanlar geliyor :):)
İnsanda insandır Ok.Hadi iyi gecel3R :D

TATA4242

Ben teşekkür ederim.Bize sabrettiğin için :):)

TATA4242

:):) kedi diyip geçme,aslan ile kaplanları üzersin :D

@ladyandcat ama benimkisi Tekir :) 1 ay önce kısır oldu beyefendi proplan ın kısır mamayı da sevmiyor yavruyla kısırı karıştırarak veriyorum bugün biraz kısır mamayı fazla koyuyum dedim akşam geldim sabah koyduğumla aynı

Gokberk39

Suyu çok bol içiyor 200ml bir kasesi var günde bitirmeye yakın içiyor. Bir sorun teşkil eder mi acaba ? Çünkü gerçekten aldığım mamaları yemeyince kötü oluyor ama allahtan sokakta var bir tane yamyam havada kapıyor :)

@gokberk39 ne güzel işte yeterli su içiyorsa yaş mama vermeye falan gerek yok

Gokberk39

@ladyAndCat cins olması kedi olduğunu değiştirmiyor ki :)

Kedi kedidir :)

Gokberk39

İyi bari biraz içim rahatladı teşekkür ediyorum.

mrtunaboylu

@gokberk39 Bizde tekiriz asla yaş mama yemiyoruz. :))

TATA4242

Hatta değil sırtlan evcil,timsahı olanı bu bölgede bulmak mümkün :):)Bizde köpek eğittik mi mutlu oluyoruz.Gerçi arada bir bunları yiyorlar,herşeyin bir bedeli var.Bununda sevgiden olduğunu içimde yaşasın diye yediğini düşünüyorum.

lwb

Latince isimler çok kafamı karıştırdı, kedi işte:D

Oluyor mu oluyor benim bir tane sokak kedim de yemiyor hiçbir şekilde. Haşlanmış et yoğurt salam hiçbirini zaten yemiyor. Yaş mamada da bir sürü çeşit denedim felix'ten tutun ND'ye kadar. Sadece schesir'in soslu kısmından azıcık yedi. Bir sokak kedisi Nasıl et yemez hayret ediyorum. Hadi ben olmasam benden başka kuru mama veren insan da yok.